Przeczytaj w weekend

X-Men: Mroczna Phoenix - Sophie Turner porównuje Jean Grey do Sansy Stark

Twórca i obsada filmu X-Men: Mroczna Phoenix wypowiedzieli się o produkcji. Ponadto pojawiły się nowe materiały promujące widowisko.

Twórca i obsada filmu X-Men: Mroczna Phoenix wypowiedzieli się o produkcji. Ponadto pojawiły się nowe materiały promujące widowisko.

X-Men: Mroczna Phoenix to ostatni film o tytułowej drużynie mutantów związany z uniwersum tworzonym przez 20th Century Fox. Kolejne potencjalne produkcje z tej franczyzy odbędą się już pod szyldem Marvel Studios. W produkcji X-Meni zmierzą się z tytułową, kosmiczną siła, która opętała ich przyjaciółkę, Jean Grey. Odtwórczyni roli mutantki, Sophie Turner w wywiadzie dla HBO porównała postać Jean do Sansy Stark, w którą wcielała się w serialu Gra o tron. Młoda aktorka stwierdziła, że obydwie bohaterki to silne i niezależne kobiety, które wykorzystały wszystkie przykre rzeczy, które je spotkały w życiu, aby stać się niesamowicie silnymi kobietami. Turner stwierdziła, że Jean miała swojego mentora, Charlesa Xaviera, któremu nie ufa w filmie, natomiast Sansa nie chce słuchać rozkazów Jona i Dany, ponieważ chce prowadzić swoją politykę. Sophie powiedziała, że Sansa pod tym względem jest bardziej pewna siebie i potężniejsza od Jean. Pełna rozmowa poniżej.

Natomiast reżyser produkcji, Simon Kinberg stwierdził w innym wywiadzie, że chciał od początku zrobić najbardziej surowy i najintensywniejszy film o X-Menach. Twórca zdradził, że granica kategorii PG-13 została przesunięta w tym filmie i ta surowość będzie miała wiele wspólnego z takimi produkcjami jak Mroczny Rycerz czy Logan: Wolverine. W pewnym momencie bohaterowie mają uwolnić swoje surowe, pełne akcji oblicze, którego do tej pory w serii X-Men nie widzieliśmy. Kinberg powiedział, że to od początku miał być film o Jean Grey i przez cały seans będziemy widzieć jak ta postać się rozwija.

Tymczasem Tye Sheridan, czyli aktor wcielający się w filmie w postać Cyklopa zdradził w jednym z wywiadów, że nie padły żadne rozmowy odnośnie jego kolejnego występu w roli strzelającego laserem z oczu bohatera w filmach o X-Men pod szyldem Marvel Studios. Aktor nie wie czy były na ten temat jakieś wewnętrzne dyskusje w wytwórni.

W sieci pojawił się również nowy klip z produkcji:

Ponadto zadebiutował teledysk do utworu Emeli Sande pod tytułem Extraordinary Being promującego widowisko. W nim pojawia się po raz pierwszy Halston Sage, która wciela się w postać mutantki Alison Blaire aka Dazzler. Ta bohaterka ma podobno pojawić się w filmie.

Premiera filmu w Polsce już 7 czerwca.

 

Źródło: comicbookmovie.com/comicbook.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV