X-Men: Mroczna Phoenix - zaskakująco dobry weekend otwarcia w box office?

X-Men: Mroczna Phoenix może poradzić sobie w box office całkiem dobrze pomimo fatalnych recenzji filmu.

X-Men: Mroczna Phoenix może poradzić sobie w box office całkiem dobrze pomimo fatalnych recenzji filmu.

W chwili powstawania tego tekstu X-Men: Mroczna Phoenix na portalu Rotten Tomatoes zebrała jedynie 22% pozytywnych recenzji (uwzględniono już 105 tekstów), a średnia ocen kształtuje się na poziomie 4,52/10 - to najgorszy rezultat jeśli chodzi o wszystkie ekranowe produkcje o mutantach. Niektóre z opinii są wyjątkowo brutalne, a ich autorzy wyrażają ogromne niezadowolenie ze sposobu, w jaki Simon Kinberg postanowił zakończyć całą serię. Wygląda jednak na to, że fatalne przyjęcie produkcji nie przełoży się na ogromny kolaps w box office. 

Portal Deadline przedstawił wstępne szacunki jeśli chodzi o najbliższy weekend. Według nich w USA najlepszy wynik powinna co prawda osiągnąć animacja Sekretne życie zwierzaków domowych 2 (60 mln USD), jednak w skali globalnej zwycięzcą ma okazać się właśnie Mroczna Phoenix - mowa tu o 170 mln USD.

Na ten wynik złoży się ok. 50-55 mln USD z samych USA - nie jest na razie jasne, czy w tej materii film Kinberga przebije produkcję X-Men z 2000 roku, która w weekend otwarcia wygenerowała wpływy rzędu 54,4 mln USD (to najgorszy pod tym względem wynik dla filmów o mutantach). Dodatkowe 120 mln USD ma pochodzić z pozostałych rejonów świata, przy czym blisko połowę tej kwoty Mroczna Phoenix powinna zainkasować w Chinach. Tajemnicą poliszynela jest bowiem to, że datę premiery produkcji przeniesiono z lutego właśnie po to, by film wprowadzić do Państwa Środka w korzystniejszym momencie. 

X-Men: Mroczna Phoenix także od jutra wchodzi do polskich kin. 

 

Źródło: Deadline / zdjęcie główne: 20th Century Fox

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV