Xiaomi pracuje nad monitorem dla eSportowców

Firma Xiaomi postanowiła zaistnieć na kolejnym rynku. Po rozkochaniu w sobie miłośników budżetowych smartfonów wzięła na celownik e-sportowców.

Firma Xiaomi postanowiła zaistnieć na kolejnym rynku. Po rozkochaniu w sobie miłośników budżetowych smartfonów wzięła na celownik e-sportowców.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Xiaomi 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Dziś Xiaomi kojarzy się nam przede wszystkim jako producent smartfonów, które łączą w sobie przyzwoitą wydajność i bardzo przystępną cenę. Ale producent ma chęć zaistnieć na jeszcze jednym, równie obiecującym rynku. Jak poinformowali dziennikarze serwisu ithome.com, firma chce zarobić na monitorach skierowanych do najbardziej wymagających graczy.

Plotki głoszą, że już w listopadzie światło dzienne ujrzy 34-calowy monitor gamingowy z zakrzywionym ekranem. Podobno firma projektuje ten sprzęt z myślą o eSportowcach, dlatego planuje umieścić w nim podzespoły z najwyższej półki. Choć dokładna specyfikacja nie jest jeszcze znana, mówi się, że znajdziemy w nim matrycę o proporcjach 21:9, która pracuje w rozdzielczości QHD+ oraz z częstotliwością odświeżania rzędu 144 Hz.

Mimo iż w przeciekach na próżno szukać bardziej szczegółowych informacji, powstanie takiego monitora wydaje się bardzo prawdopodobne. Jak zauważyli dziennikarze Ubergizmo, w tym roku firma wypuściła już jeden sprzęt dla graczy, Mi Gaming Laptop, a od kilku lat rozwija smartfony gamingowe z linii Black Shark.

Wypuszczenie do sprzedaży 34-calowego monitora eSportowego byłoby kolejnym krokiem na drodze do zaistnienia na tym obiecującym rynku. Niestety, dokładna data premiery urządzenia nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy dowiemy się, czy ten monitor będzie podobny do innych sprzętów z logo Xiaomi na obudowie i połączy przystępną cenę z przyzwoitą wydajnością.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Pexels

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV