Przeczytaj w weekend

Znamy nagrody Nowej Fantastyki i nominacje do Zajdli

Podczas Warszawskich Targów Książki poznaliśmy zwycięzców nagrody Nowej Fantastyki, a także utwory nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Podczas Warszawskich Targów Książki poznaliśmy zwycięzców nagrody Nowej Fantastyki, a także utwory nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Tegorocznym zwycięzcą Nagrody Nowej Fantastyki w kategorii Książka Roku został chiński pisarz Cixin Liu za dwa pierwsze tomy cyklu science fiction Wspomnienie o przeszłości Ziemi, czyli powieści The Three-Body ProblemThe Dark Forest. Natomiast Reflektor - wyróżnienie przyznawane rozwijającemu się polskiemu twórcy - przyznano Agnieszka Hałas.

Podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono także utwory nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla przyznawanej najlepszej polskiej powieści i opowiadaniu wydanemu w poprzednim roku. W tej edycji nominacje uzyskały następujące utwory:

Opowiadanie:

Leszek Bigos - Ecce homo (Smokopolitan 10 (3/2017)
Dawid Cieśla - Diabolus ex machina (Fantazje Zielonogórskie VII)
Marta Kisiel - Szaławiła (Uroboros)
Magdalena Kucenty - #Eudajmonia (Nowa Fantastyka 6/2017)
Przemysław Zańko - Chwała (Nowa Fantastyka 10/2017)

Powieść:

Anna Kańtoch - Niepełnia (Powergraph)
Rafał Kosik - Różaniec (Powergraph)
Marta Krajewska - Zaszyj oczy wilkom (Genius Creations)
Paweł Majka - Wojny przestrzeni (Genius Creations)
Artur Olchowy - Czarownica znad Kałuży (Genius Creations)

Źródło: własne / fot. zajdel.art.pl

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV