Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

38 Wspaniałych, czyli najważniejsi superbohaterowie MCU

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać nadchodzącej superpremiery Avengers: Wojna bez granic, przygotowałem "małe" podsumowanie zestawiające wszystkich kluczowych herosów działających w ramach MCU - zarówno z filmów, jak i z seriali.

Zestawienie nie zawiera postaci, które dopiero się pojawią (Kapitan Marvel, Osa), jak i tych, które mimo ewidentnych zasług w dziedzinie dobra, trudno zakwalifikować jako superbohaterów. W poniższym podsumowaniu nie ma również postaci balansujących na granicy dobra i zła, niebezpiecznie przechylających się w stronę mroku (jak na przykład Elektra). Lista ułożona jest według osobistych preferencji autora. Zaczyna się od tych najsłabszych, a kończy na moim bezdyskusyjnym ulubieńcu. Jeśli jesteście ciekawi, kto znalazł się na pierwszym miejscu i dlaczego jest to Kapitan Ameryka, zapraszam do zapoznania się z zestawieniem.

Inhumans

Superbohaterowie, o których z szacunku dla MCU nie powinno się mówić i pisać. Pozwolicie więc, że spuszczę na nich zasłonę milczenia.

Marvel's The Inhumans - zdjęcie
Źródło: ABC

Quicksilver

Jeden z nielicznych herosów MCU, którzy definitywnie odeszli do krainy wiecznych łowów. Pietro miał pecha, ponieważ był bohaterem jednej ze słabszych produkcji Marvela, a na dodatek ta sama postać pojawiła się równolegle w dużo lepszej wersji, w opowieści o X-Menach.  Poza tym, z dwójki rodzeństwa to on był od początku skazany na śmierć, bo fani nie odpuściliby twórcom, gdyby ci tak szybko usunęli Elizabeth Olsen z obsady.

Quicksilver
fot. Marvel

Quake

Lubiłem tę bohaterkę w pierwszych seriach Agentów T.A.R.C.Z.Y., kiedy to jej geneza stanowiła jedną wielką niewiadomą. Im dalej w las, tym gorzej. W przeciągu 5 sezonów, Daisy straciła na osobowości, stając się kolejną bezbarwną wojowniczką. Dysponuje ona wielkimi mocami, ale co z tego, jeśli jej obecność na ekranie nie wywołuje tak wielkich emocji jak kiedyś. Jest jednym z telewizyjnych herosów, bez których kinowy Marvel nie traci wiele.

Quake
Źródło: ABC

Iron Fist

Słaby serial z jego udziałem mocno zmitrężył tę postać, a wielka szkoda, bo ma ona niezły potencjał. Zamiast ciekawego worldbuildingu (mogącego korespondować chociażby ze światem pokazanym w filmie Doktor Strange) dostaliśmy słabo zrealizowane sceny walki i nudnego protagonistę. W nadchodzącym sezonie serialu Luke Cage, Danny Rand ma się pojawić gościnnie, więc może jest jeszcze szansa na uratowanie tego bohatera.

Finn Jones - Iron Fist
Źródło: Netflix

Luke Cage

Brakuje mi trochę pazura w tej postaci. Luke Cage jest jak taki duży psiak – bernardyn, który mimo wielkich gabarytów, budzi tylko uczucie sympatii. Luke zdecydowanie potrzebuje rozwinięcia pod względem psychologicznym. Jak do tej pory był bardzo ważną postacią trzech produkcji i jakoś nie zyskał na głębi. Może w nadchodzącym drugim sezonie serialu to nastąpi?

Marvel's Luke Cage
źródło: Netflix

War Machine

Charakterologicznie nie jest to najciekawszy Avenger. Stanowi raczej dopełnienie Tony’ego Starka, a momentami nawet jego przykładnego klakiera. Dziwne, bo przecież w dwóch pierwszych częściach Iron Mana robił za głos rozsądku zmanierowanego milionera i dość często mu się przeciwstawiał. Panowie są jednak przyjaciółmi na dobre i złe, więc można zrozumieć motywacje Rhody’ego i fakt, że zawsze stanie u jego boku. Przydałoby się jednak trochę rozwinąć tę postać, bo w ostatnich filmach stanowi raczej trzecie tło toczących się wydarzeń.

War Machine
Źródło: Marvel

Falcon

Fruwający Avenger jest dla Kapitana Ameryki tym, kim War Machine dla Tony’ego Starka. Przyjaciel na śmierć i życie, niekwestionujący decyzji swojego kumpla, idący w ogień za nim na każdej samobójczej misji. Sam Wilson wydaje się jednak nieco bardziej wyluzowany od Jamesa Rhodesa. Być może perspektywa podczas szybowania z rozpiętymi skrzydłami jest nieco szersza od tej z zakutego hełmu w żelaznym kombinezonie?

Avengers: Wojna bez granic
Źródło: marvel

Yo-Yo Rodriguez

Superszybka agentka T.A.R.C.Z.Y.  to zadziorna dziewucha, która jednak nie ma lekko w życiu. W ostatnim sezonie straciła ręce i musi teraz bawić się trochę biotechnologią, aby normalnie funkcjonować. To już kolejny sprinter w tym zestawieniu, ale w przeciwieństwie do Quicksilvera, obdarzona jest charakterem dzięki któremu nie można o niej powiedzieć, że jest „nijaka” i trudno jej nie polubić.

Agenci T.A.R.C.Z.Y. - Yo Yo
fot. materiały prasowe

Źródło: zdjęcie główne:Marvel
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.