„Arrow” 3×09-11 – odwołania do komiksów
Przyglądamy się odniesieniom do komiksu w 9, 10 i 11 odcinku 3 serii "Arrow".
Przyglądamy się odniesieniom do komiksu w 9, 10 i 11 odcinku 3 serii "Arrow".
Dawny przyjaciel Olivera, Maseo, przedstawia się jako Sarab. Tłumaczy się to jako duch, zjawa albo fantom. Na początku lat 90. DC wydało serię o postaci zwanej właśnie Fantom. Był to bohater pozbawiony jakichkolwiek supermocy, bazujący jedynie na swoich umiejętnościach, treningu i inteligencji. Jeden z jego przydomków brzmiał Człowiek, który nie mógł umrzeć, ponieważ istniała plotka o jego nieśmiertelności.
Zabójcza trucizna, o którą Argus walczy z Triadą w Hongkongu, nazywana jest Omegą. Omega odnosi się do kilku postaci lub grup w świecie DC. Jeden z największych, jeśli nie największy ze złoczyńców DC, Darkseid, potrafi wystrzelić potężne promienie ze swych oczu. Nazywa je właśnie Promieniami Omega. Natomiast Omega i Omega Men to nazwy dwóch grup - jednej superzłoczyńców, a drugiej kosmicznych superbohaterów świata DC.
[video-browser playlist="658093" suggest=""]
Kiedy Oliver Queen wyzywa Ra’s Al Ghula na pojedynek, tamten wspomina, że nie miało to miejsca od 67 lat. Patrząc na wygląd fizyczny Ra’sa, trudno byłoby powiedzieć, że jest on po sześćdziesiątce. Jest to raczej wyraźne odniesienie do występujących w komiksie Jam Łazarza, regularne kąpiele w których pozwalają Ra’sowi utrzymywać młodość od ponad 600 lat. Natomiast już podczas samego pojedynku Maseo wspomina, że zwyczajem jest walczyć bez koszul. Jest to odniesienie do 244 numeru przygód Batmana, w którym Mroczny Rycerz stoczył podobny pojedynek z Al Ghulem na pustyni.
Podczas dwóch odcinków Ray Palmer wielokrotnie mówi Felicity o miniaturyzacji produktów lub o zaczynaniu od małych rzeczy. Wszystkie te uwagi to interesujące oczka puszczane do widza, a odnoszące się do mocy zmniejszania się alter ego Palmera, czyli Atoma.
[video-browser playlist="658153" suggest=""]
Jednym z głównych złoczyńców drugiej części trzeciego sezonu "Arrow" jest Danny "Brick" Brickwall. W komiksach pojawił się po raz pierwszy w 40. odcinku "Green Arrow" jako superzłoczyńca o niezniszczalnej skórze i nadludzkiej sile. Jego skóra miała bardzo charakterystyczny czerwony odcień. Podobnie jak w serialu aspirował on do miana władcy zbrodni w komiksowym Star City, gdzie zaczął jednoczyć uliczne gangi. Udało mu się nawet zamordować prokuratora generalnego i burmistrza miasta. Ostatecznie został pokonany przez zaklejenie ust i nosa, co niemal doprowadziło do uduszenia się złoczyńcy. W odświeżonym świecie DC New 52 jego postać jest dużo bliższa serialowej, ponieważ tam bohaterowie tacy jak Oliver są w stanie pokonać go, używając już tylko i wyłącznie własnych pięści.
Podczas przesłuchania złapanego zbira Laurel mówi, że zostanie umieszczony w Belle Reve zamiast w Iron Heights. Są to nazwy więzień. Pierwsze znane już jest z serialu; zostało uszkodzone po wydarzeniach finału pierwszego sezonu. Drugie to jedno z najpopularniejszych więzień DC stworzonych specjalnie z myślą o przetrzymywaniu superzłoczyńców. To właśnie głównie z Belle Reve została zrekrutowana grupa superłotrów pracujących dla rządu (pod nazwą Suicide Squad) i to właśnie tam mieli coś w rodzaju bazy operacyjnej.
[video-browser playlist="658155" suggest=""]
Kiedy Roy Harper i Laurel próbowali uratować zakładników, zostali nagrani przez kamery w telefonach. Gdy nagranie pokazywano w telewizji, Roy został przez reporterkę określony mianem Red Arrow. Pomimo jego serialowego przydomku, Arsenal, w komiksie Roy był również znany jako właśnie Red Arrow, kiedy oficjalnie dołączył do najpotężniejszej drużyny DC - Justice League.
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1972, kończy 52 lat
ur. 1963, kończy 61 lat
ur. 1969, kończy 55 lat
ur. 1969, kończy 55 lat