Co obejrzeć w długi weekend? Wybraliśmy dla Was najlepsze seriale

Czas na długi weekend, czyli kilka dni odpoczynku, korzystania z dobrej pogody, jeśli taka jest, i oglądania seriali. Przygotowałem dla Was propozycje nowych i starszych tytułów, które być może Was zainteresują.

Czas na długi weekend, czyli kilka dni odpoczynku, korzystania z dobrej pogody, jeśli taka jest, i oglądania seriali. Przygotowałem dla Was propozycje nowych i starszych tytułów, które być może Was zainteresują.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  długi weekend 

Wybrałem dla Was seriale z różnych gatunków, stare i nowe, aktorskie i animowane. Artykuł jest o tytułach, które można sobie znaleźć na DVD lub w VOD. Może któraś z moich propozycji zachęci Was do seansu na długi weekend? Sprawdźcie koniecznie.

Czytaj także:
Książki na długi weekend
Seriale anime na długi weekend
Filmy na długi weekend
Gry na długi weekend

Stargate SG-1

Klasyka gatunku seriali science fiction. Gwiezdne wrota to propozycja dla osób, szukających lekkości, różnorodności, ciekawego i ciągle rozbudowującego się świata na przestrzeni 10 sezonów oraz humoru. Jest tutaj przygoda, świetne historie oraz postacie, z którym się momentami zaprzyjaźniamy. Szczególnie, gdy uczestniczą w walce na skalę galaktyki. Doskonała okazja, by zacząć swoja przygodę w tym świecie. Nie będziecie żałować, bo nawet po latach to nadal kapitalna rozrywka.

Babylon 5

Idźmy za ciosem. Wielu powie, że to najlepszy serial science fiction w historii i jestem skłonny się zgodzić. Mamy dobrą, niegłupią historię rozpisaną na 5 sezonów przez J. Michaela Straczynskiego. Nie brak mniejszych wątków z życia tytułowej stacji, ale też większych fabuł opartych na konfliktach zbrojnych i polityce międzyplanetarnej. Klimat, wyraziste postacie i świat, który naprawdę wart jest poznania. Lepiej unikać wszelkich kontynuacji i spin-offów, bo to nie to samo.

The 4400

Pozostajemy w gatunku SF. Jest to historia 4400 osób z różnych okresów począwszy od 1936 roku. Nagle pojawiają się we współczesności wraz z tajemniczym światłem. Ani jedna osoba w ogóle się nie postarzała. A wraz z rozwojem serialu wyszło, że niektórzy zdobyli nadzwyczajne zdolności. Mamy 4 sezony ciekawego serialu z rozwijającą się ciągłą fabułą opowiadaną w ciekawy i emocjonujący sposób. Powstały też kontynuacje serialu w postaci książek. Ciekawy pomysł, który wbrew pozorom rozwinięto w warty uwagi sposób.

The Expanse

O tym serialu można śmiało powiedzieć, że jest to obecnie najlepszy serial science fiction. Do tej pory powstały dwa sezony oparte na książce Przebudzenie Lewiatana cz. 2. Mamy ciekawą opowieść rozgrywającą się w różnych miejscach układu Słonecznego. Dużo w tym polityki, trochę kryminału i intrygi. Wszystko jest spajane nadzwyczajnym klimatem.

Teen Wolf

A może coś młodzieżowego, ale w dobrym stylu? Nie jest to serial w typie Pamiętników wampirów, gdzie trójkąty miłosne grają pierwsze skrzypce, a wszystko inne jest jedynie dodatkiem do miłości. To jest młodzieżowa historia o wilkołakach i innych potworach utrzymana przede wszystkim w dojrzalszym, mroczniejszym stylu. I choć początek serialu wydaje się schematyczny (on wilkołak, ona z rodziny łowców) z czasem rozwija się to w coś, co wywołuje wielkie emocje i imponuje jako kapitalna rozrywka na lato. Łącznie serial ma 6 sezonów, w tym druga połowa finałowego jeszcze nie została wyemitowana. Warto, dlatego, że jest to coś innego, niż zwykłe młodzieżówki i można się pozytywnie zaskoczyć.

Strony:

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV