Co przeczytać w długi weekend? Wybraliśmy dla Was najlepsze książki
Przed nami kolejny długi weekend. Opcje spędzenia wolnego czasu są różne, a jedną z nich jest czytanie książek – chociażby przy okazji weekendowego wypadu za miasto. Oto nasze propozycje książek na długi weekend.
Przed nami kolejny długi weekend. Opcje spędzenia wolnego czasu są różne, a jedną z nich jest czytanie książek – chociażby przy okazji weekendowego wypadu za miasto. Oto nasze propozycje książek na długi weekend.
Colson Whitehead - The Underground Railroad
Powieść Whiteheada zgarnęła prestiżowe wyróżnienia (m.in. Pulitzera i National Book Award), co już samo w sobie jest niezłą rekomendacją. Jest to historia amerykańskich niewolników, którzy próbują wydostać się z południowych stanów za pomocą tytułowej kolei podziemnej - sieci kryjówek, przewodników i ukrytych szlaków. To fascynująca i emocjonalna opowieść, w której równie istotne są losy ludzkie, jak i opisywane realia.
Lian Hearn - Opowieści o Shikanoko
Na tę dylogię autorki znanej przede wszystkim z serii Opowieści rodu Otori składają się dwie książki (w jednym z zachodnich wydań rozbite łącznie na cztery tomy): Emperor of the Eight Islands i Lord of the Darkwood. W tej serii autorka także przenosi czytelników w pseudojapońskie realia, opisując rozgrywkę o władzę i panowanie z Lotosowego Tronu. Historia opowiadana jest z perspektywy Shikanoko, który odgrywa kluczową rolę w walce o władzę i może przynieść spokój krajowi.
Jakub Żulczyk - Wzgórze psów
Jakub Żulczyk tworzy literaturę typowo rozrywkową, ale kiedy już w pamięci wyblakną szczegóły fabuły, pozostają trudne pytania; o dorastanie czy wartości, jakimi kierują się (czy też powinni kierować się) bohaterowie. Ponadto autorowi udało się zbudować niesamowity klimat rodem z Twin Peaks – zarówno na poziomie fabuły, jak i umiejscowienia wydarzeń w mrocznych, wilgotnych mgłą lasach mazurskich.
Magdalena Kozak - Młody
Magdalena Kozak wyszła obronną ręką z powrotu do swych książek po latach, bo Młody jest świetną kontynuacją opowieści o nocarzu i każdy fan tych książek powinien być zadowolony. To przyjemna i wciągająca fabuła, w której – w porównaniu do wcześniejszych tomów – mniej jest strzelania (choć jak to w książkach o Vesperze, jest go i tak sporo), a więcej planowania, polityki, kręcenia i zdrady.
Cixin Liu - The Three-Body Problem
Jeśli szukacie książki intrygującej, wciągającej, ale i innej niż wszystkie, to sięgnijcie po fantastykę z Chin, czyli Problem trzech ciał Liu Cixina: mieszaninę kryminału, fantastyki i powieści popularnonaukowej. Autor wychodzi od historii swojej ojczyzny i czasów Rewolucji Kulturalnej, by szybko przejść do wydarzeń teraźniejszych, ale wzbogaconych o liczne elementy fantastyczne – od gry przenoszącej gracza do przedziwnego świata wirtualnej rzeczywistości, po historię o nietypowym kontakcie z obcą rasą.
- 1
- 2 (current)
Źródło: fot. Mag
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat