Co przeczytać w długi weekend? Wybraliśmy dla Was najlepsze książki
Przed nami kolejny długi weekend. Opcje spędzenia wolnego czasu są różne, a jedną z nich jest czytanie książek – chociażby przy okazji weekendowego wypadu za miasto. Oto nasze propozycje książek na długi weekend.
Przed nami kolejny długi weekend. Opcje spędzenia wolnego czasu są różne, a jedną z nich jest czytanie książek – chociażby przy okazji weekendowego wypadu za miasto. Oto nasze propozycje książek na długi weekend.
Colson Whitehead - The Underground Railroad
Powieść Whiteheada zgarnęła prestiżowe wyróżnienia (m.in. Pulitzera i National Book Award), co już samo w sobie jest niezłą rekomendacją. Jest to historia amerykańskich niewolników, którzy próbują wydostać się z południowych stanów za pomocą tytułowej kolei podziemnej - sieci kryjówek, przewodników i ukrytych szlaków. To fascynująca i emocjonalna opowieść, w której równie istotne są losy ludzkie, jak i opisywane realia.
Lian Hearn - Opowieści o Shikanoko
Na tę dylogię autorki znanej przede wszystkim z serii Opowieści rodu Otori składają się dwie książki (w jednym z zachodnich wydań rozbite łącznie na cztery tomy): Emperor of the Eight Islands i Lord of the Darkwood. W tej serii autorka także przenosi czytelników w pseudojapońskie realia, opisując rozgrywkę o władzę i panowanie z Lotosowego Tronu. Historia opowiadana jest z perspektywy Shikanoko, który odgrywa kluczową rolę w walce o władzę i może przynieść spokój krajowi.
Jakub Żulczyk - Wzgórze psów
Jakub Żulczyk tworzy literaturę typowo rozrywkową, ale kiedy już w pamięci wyblakną szczegóły fabuły, pozostają trudne pytania; o dorastanie czy wartości, jakimi kierują się (czy też powinni kierować się) bohaterowie. Ponadto autorowi udało się zbudować niesamowity klimat rodem z Twin Peaks – zarówno na poziomie fabuły, jak i umiejscowienia wydarzeń w mrocznych, wilgotnych mgłą lasach mazurskich.
Magdalena Kozak - Młody
Magdalena Kozak wyszła obronną ręką z powrotu do swych książek po latach, bo Młody jest świetną kontynuacją opowieści o nocarzu i każdy fan tych książek powinien być zadowolony. To przyjemna i wciągająca fabuła, w której – w porównaniu do wcześniejszych tomów – mniej jest strzelania (choć jak to w książkach o Vesperze, jest go i tak sporo), a więcej planowania, polityki, kręcenia i zdrady.
Cixin Liu - The Three-Body Problem
Jeśli szukacie książki intrygującej, wciągającej, ale i innej niż wszystkie, to sięgnijcie po fantastykę z Chin, czyli Problem trzech ciał Liu Cixina: mieszaninę kryminału, fantastyki i powieści popularnonaukowej. Autor wychodzi od historii swojej ojczyzny i czasów Rewolucji Kulturalnej, by szybko przejść do wydarzeń teraźniejszych, ale wzbogaconych o liczne elementy fantastyczne – od gry przenoszącej gracza do przedziwnego świata wirtualnej rzeczywistości, po historię o nietypowym kontakcie z obcą rasą.
- 1
- 2 (current)
Źródło: fot. Mag
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat