E3 2019 – Jakich gier zabrakło na targach?

Jest taki czas w roku, zawsze w czerwcu, kiedy odbywa się największe święto dla graczy. Święto minęło i odczuwam pewien niedosyt. Niedosyt gier, których zapowiedzi, nowych materiałów oczekiwałem, ale się nie doczekałem.

Jest taki czas w roku, zawsze w czerwcu, kiedy odbywa się największe święto dla graczy. Święto minęło i odczuwam pewien niedosyt. Niedosyt gier, których zapowiedzi, nowych materiałów oczekiwałem, ale się nie doczekałem.

Michał Czubak

Michał Czubak

Nowy Dragon Age

Plotki o pracach nad grą pojawiły się jeszcze w 2017 roku. Rok później, podczas TGA 2018 oficjalnie je potwierdzono i ujawniono teaser, który prezentujemy poniżej. Później nastały złe czasy dla roboczo przez branżę nazwanej  gry Dragon Age 4. Informacje były naprawdę złe. EA nie komentuje sprawy, ale mogło zrobić coś, aby te spekulacje o problemach gry uciąć – np. prezentując nowy zwiastun na E3.

Nowy Need for Speed

Kolejna odsłona popularnej, lecz mającej ostatnio ciężkie lata serii Need for Speed, powstaje – bo EA ją zapowiedziało. Co więcej – gra planowana jest jeszcze na ten rok. Spoglądamy w kalendarz i co widzimy? Okres wakacyjny. Tutaj na premierę liczyć nie ma co, wiadomo, sezon ogórkowy. Pozostaje jesień lub ewentualnie okres przedświąteczny. Tutaj też jest ciasno. GRID, WRC 8 The Official Game, piłkarskie serie, Ghost Recon: Breakpoint, Doom Eternal i wiele, wiele innych gier. Kiedy EA chce się zmieścić z NFS-em, którego nikt jeszcze nie widział?

Session

Zaczynająca na Kickstarterze gra Session o wirtualnym skejterze pokazano na E3 2018. Zanim pojawił się tytuł, widzowie sądzili, że mają do czynienia z kolejną odsłoną serii SKATE. To był dobry prognostyk na przyszłość, bo tytuł został entuzjastycznie przyjęty. Rok minął od tamtego czasu, a o grze ani widu, ani słychu. Tytuł powstaje (mam taką nadzieję, że jeszcze powstaje) z myślą o Xbox One i PC.

Bayonetta 3

Rok 2017. Impreza TGA. Wjeżdża zwiastun nowej gry na Nintendo Switch. Przedstawia on doskonale znaną nam postać i cyfrę 3. Kilka chwil później pojawia się tytuł gry – Bayonetta 3. We wrześniu 2018 roku uspokojono nas, że prace nad grą  mają się dobrze. I to w zasadzie tyle na temat produkcji. Data premiery gry pozostaje nieznana.

Babylon's Fall

Babylon’s Fall to nowa marka Square Enix nad którą pracuje studio Platinum Games, to samo, które zajmuje się Bayonettą 3. Gra zmierza na PS4 i PC, ale od roku nie mamy żadnych informacji na temat projektu. Po długim okresie ciszy należałoby coś o grze ujawnić. Dopytywał min. japoński Famitsu, który dowiedział się, że gra powstaje, ale to od wydawcy zależy, kiedy zostaną zaprezentowane nowe materiały. Jak widać Square Enix na E3 2019 się na to nie zdecydowało.

Metroid Prime 4

W 2017 roku ukazuje się zwiastun zapowiadający nadejście gry Metroid Prime 4 na wyłączność konsoli Nintendo Switch. W 2019 roku Nintendo informuje, że jest niezadowolone z projektu i wyrzuca go do kosza, a prace zleca innemu studiu, temu, które pracowało nad cyklem Prime od lat. To był styczeń. Teraz mamy czerwiec i brak jakichkolwiek nowych informacji nt. projektu. Czy on powstaje jeszcze? Opóźnienia, opóźnieniami, ale kurde, gracze czekają na jakiekolwiek dobre wiadomości o grze. Tych zabrakło na targach.

Nowa gra studia Rocksteady

Dla mnie osobiście to chyba największe rozczarowanie targów. Na E3 zabrakło mi nowej gry Rocksteady. Superbohaterowie ze stajni DC idealnie współgraliby z ujawnieniem zwiastuna Marvel's Avengers. Nie liczyłem tutaj na wiele, bo Rocksteady oznajmiło wcześniej, że nie będzie ich na E3, ale wystarczyłoby mi tylko przekazanie krótkiej informacji, o czym będzie nowa gra twórców serii Batman Arkham.

Strony:
  • 1
  • 2 (current)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV