Przeczytaj w weekend

Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy Wam przybliżyć te najciekawsze z gatunku science-fiction i fantasy.

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy Wam przybliżyć te najciekawsze z gatunku science-fiction i fantasy.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  filmy 2019 

Filmy sf/fantasy w 2018 roku były obecne na ekranach kin, które zaoferowały jak zawsze wiele znakomitych wysokobudżetowych widowisk, ale chyba w wielu sercach fanów kina popularnego, pozostanie sporo niedosytu. Wiele produkcji okazało się bowiem klapami i wśród gatunków science fiction i fantasy, można wymieniać wiele naprawdę słabych tworów na czele z Pacific Rim: Uprising, The Predator, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald i mniej udane, które nie były takie złe, ale jednak zawiodły oczekiwania wielu jak: Ready Player One, Solo: A Star Wars Story, Jurassic World: Fallen Kingdom. Wypada mieć zatem nadzieję, że przyszły rok będzie obfitował w dużo lepsze produkcje.

Pod uwagę w zestawieniu nie są brane filmy komiksowe, którym będzie poświęcony osobny tekst. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Filmy sf/fantasy 2019 - oczekiwane premiery

Alita: Battle Angel

Ekranizacja mangi Yukito Kishiro. Jest to historia dziewczyny-cyborga, która zostaję uratowana ze złomowiska przez pewnego naukowca. Razem stają do walki z wszelkiej maści przestępcami. W obsadzie produkcji znalazły się takie gwiazdy jak Rosa Salazar, Christoph Waltz i Mahershala Ali. Za kamerą filmu stanął Robert Rodriguez.

Premiera w Polsce: 14 lutego

Gräns

Nietypowa baśń w reżyserii Ali Abbasiiego. Historia skupia się na celniczce pracującej na przystani promowej. Jej niebywałą zdolnością było rozpoznawanie zapachu alkoholu oraz intencji podróżujących osób. W końcu trafiła jednak na mężczyznę, którego w żaden sposób nie była w stanie rozszyfrować.

Premiera w Polsce: 22 lutego

Iron Sky: The Coming Race

Prace nad produkcją trwają od dobrych pięciu lat, ale wygląda na to, że w końcu trafi do kin. Oficjalnie zapowiedziano, że zadebiutuje na świecie na początku lutego. Tym razem naziści pod wodzą Adolfa Hitlera zaatakują z wnętrza Ziemi.

Premiera na świecie: 15 lutego

Chaos Walking

Film będący adaptacją bestsellerowej powieści Patricka Nessa pod tytułem Na ostrzu noża, napotkał pewne problemy produkcyjne i potrzebne były dokrętki na planie. Wydłużyło to niestety datę premiery i na dziś trudno określić, kiedy dokładnie produkcja trafi do kin. Główni bohaterowie produkcji, Todd Hewitt i Viola Eade, będą musieli odnaleźć się w niebezpiecznym świecie, w którym wszystkie żywe stworzenia mogą poznać myśli innych – dzieje się tak w efekcie działania tajemniczego Szumu.

Premiera filmu: luty/marzec

The Kid Who Would Be King

Dzieciak, który został królem inspirowany jest legendami arturiańskimi, które zmienione zostały na familijną przygodę. Za kamerą widowiska stanął Joe Cornish. W obsadzie zobaczymy Louisa Ashbourne’a Serkisa, jako Alexandera Elliota, 12-letniego chłopca, który wyciąga potężny miecz Excalibur z placu na budowie. Budzi to jednak ze snu Morganę i jej nieumarłych pomocników.

Premiera na świecie: 1 marca

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

George R.R. Martin

George R.R. Martin

ur. 1948, kończy 71 lat

Asia Argento

Asia Argento

ur. 1975, kończy 44 lat

Chad Stahelski

Chad Stahelski

ur. 1968, kończy 51 lat

Aldis Hodge

Aldis Hodge

ur. 1986, kończy 33 lat

Casey Wilson

Casey Wilson

ur. 1987, kończy 32 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV