Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy Wam przybliżyć te najciekawsze z gatunku science-fiction i fantasy.

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy Wam przybliżyć te najciekawsze z gatunku science-fiction i fantasy.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński
Tagi:  filmy 2019 

Filmy sf/fantasy w 2018 roku były obecne na ekranach kin, które zaoferowały jak zawsze wiele znakomitych wysokobudżetowych widowisk, ale chyba w wielu sercach fanów kina popularnego, pozostanie sporo niedosytu. Wiele produkcji okazało się bowiem klapami i wśród gatunków science fiction i fantasy, można wymieniać wiele naprawdę słabych tworów na czele z Pacific Rim: Uprising, The Predator, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald i mniej udane, które nie były takie złe, ale jednak zawiodły oczekiwania wielu jak: Ready Player One, Solo: A Star Wars Story, Jurassic World: Fallen Kingdom. Wypada mieć zatem nadzieję, że przyszły rok będzie obfitował w dużo lepsze produkcje.

Pod uwagę w zestawieniu nie są brane filmy komiksowe, którym będzie poświęcony osobny tekst. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Filmy sf/fantasy 2019 - oczekiwane premiery

Alita: Battle Angel

Ekranizacja mangi Yukito Kishiro. Jest to historia dziewczyny-cyborga, która zostaję uratowana ze złomowiska przez pewnego naukowca. Razem stają do walki z wszelkiej maści przestępcami. W obsadzie produkcji znalazły się takie gwiazdy jak Rosa Salazar, Christoph Waltz i Mahershala Ali. Za kamerą filmu stanął Robert Rodriguez.

Premiera w Polsce: 14 lutego

Gräns

Nietypowa baśń w reżyserii Ali Abbasiiego. Historia skupia się na celniczce pracującej na przystani promowej. Jej niebywałą zdolnością było rozpoznawanie zapachu alkoholu oraz intencji podróżujących osób. W końcu trafiła jednak na mężczyznę, którego w żaden sposób nie była w stanie rozszyfrować.

Premiera w Polsce: 22 lutego

Iron Sky: The Coming Race

Prace nad produkcją trwają od dobrych pięciu lat, ale wygląda na to, że w końcu trafi do kin. Oficjalnie zapowiedziano, że zadebiutuje na świecie na początku lutego. Tym razem naziści pod wodzą Adolfa Hitlera zaatakują z wnętrza Ziemi.

Premiera na świecie: 15 lutego

Chaos Walking

Film będący adaptacją bestsellerowej powieści Patricka Nessa pod tytułem Na ostrzu noża, napotkał pewne problemy produkcyjne i potrzebne były dokrętki na planie. Wydłużyło to niestety datę premiery i na dziś trudno określić, kiedy dokładnie produkcja trafi do kin. Główni bohaterowie produkcji, Todd Hewitt i Viola Eade, będą musieli odnaleźć się w niebezpiecznym świecie, w którym wszystkie żywe stworzenia mogą poznać myśli innych – dzieje się tak w efekcie działania tajemniczego Szumu.

Premiera filmu: luty/marzec

The Kid Who Would Be King

Dzieciak, który został królem inspirowany jest legendami arturiańskimi, które zmienione zostały na familijną przygodę. Za kamerą widowiska stanął Joe Cornish. W obsadzie zobaczymy Louisa Ashbourne’a Serkisa, jako Alexandera Elliota, 12-letniego chłopca, który wyciąga potężny miecz Excalibur z placu na budowie. Budzi to jednak ze snu Morganę i jej nieumarłych pomocników.

Premiera na świecie: 1 marca

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV