Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy Wam przybliżyć te najciekawsze z gatunku science-fiction i fantasy.

Filmy sf/fantasy w 2018 roku były obecne na ekranach kin, które zaoferowały jak zawsze wiele znakomitych wysokobudżetowych widowisk, ale chyba w wielu sercach fanów kina popularnego, pozostanie sporo niedosytu. Wiele produkcji okazało się bowiem klapami i wśród gatunków science fiction i fantasy, można wymieniać wiele naprawdę słabych tworów na czele z Pacific Rim: Rebelia, Predator, Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda i mniej udane, które nie były takie złe, ale jednak zawiodły oczekiwania wielu jak: Player One, Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, Jurassic World: Upadłe królestwo. Wypada mieć zatem nadzieję, że przyszły rok będzie obfitował w dużo lepsze produkcje.

Pod uwagę w zestawieniu nie są brane filmy komiksowe, którym będzie poświęcony osobny tekst. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery

Alita: Battle Angel

Ekranizacja mangi Yukito Kishiro. Jest to historia dziewczyny-cyborga, która zostaję uratowana ze złomowiska przez pewnego naukowca. Razem stają do walki z wszelkiej maści przestępcami. W obsadzie produkcji znalazły się takie gwiazdy jak Rosa Salazar, Christoph Waltz i Mahershala Ali. Za kamerą filmu stanął Robert Rodriguez.

Premiera w Polsce: 14 lutego

Granica

Nietypowa baśń w reżyserii Ali Abbasiiego. Historia skupia się na celniczce pracującej na przystani promowej. Jej niebywałą zdolnością było rozpoznawanie zapachu alkoholu oraz intencji podróżujących osób. W końcu trafiła jednak na mężczyznę, którego w żaden sposób nie była w stanie rozszyfrować.

Premiera w Polsce: 22 lutego

Iron Sky: The Coming Race

Prace nad produkcją trwają od dobrych pięciu lat, ale wygląda na to, że w końcu trafi do kin. Oficjalnie zapowiedziano, że zadebiutuje na świecie na początku lutego. Tym razem naziści pod wodzą Adolfa Hitlera zaatakują z wnętrza Ziemi.

Premiera na świecie: 15 lutego

Chaos Walking

Film będący adaptacją bestsellerowej powieści Patricka Nessa pod tytułem Na ostrzu noża, napotkał pewne problemy produkcyjne i potrzebne były dokrętki na planie. Wydłużyło to niestety datę premiery i na dziś trudno określić, kiedy dokładnie produkcja trafi do kin. Główni bohaterowie produkcji, Todd Hewitt i Viola Eade, będą musieli odnaleźć się w niebezpiecznym świecie, w którym wszystkie żywe stworzenia mogą poznać myśli innych – dzieje się tak w efekcie działania tajemniczego Szumu.

Premiera filmu: luty/marzec

Dzieciak, który został królem

Dzieciak, który został królem inspirowany jest legendami arturiańskimi, które zmienione zostały na familijną przygodę. Za kamerą widowiska stanął Joe Cornish. W obsadzie zobaczymy Louisa Ashbourne’a Serkisa, jako Alexandera Elliota, 12-letniego chłopca, który wyciąga potężny miecz Excalibur z placu na budowie. Budzi to jednak ze snu Morganę i jej nieumarłych pomocników.

Premiera na świecie: 1 marca

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 123

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.