Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Kinowe guilty pleasure, czyli najlepsze, złe filmy, które uwielbiamy

Kinomani nie muszą oglądać tylko oscarowych faworytów i świetnych, dobrze zrealizowanych blockbusterów. Czasem trzeba zmienić perspektywę produkcjami z gatunku guilty pleasure. Zapraszam do lektury.

Filmy guilty pleasure to te produkcje, które zbierają kiepskie recenzje, widzowie nie za bardzo chcą je oglądać lub je wyśmiewają, a jednak wielu z nich w zaciszu domowym po nie sięga. Nie przyznajemy się do tego, ale tak naprawdę uwielbiamy czasami zupełnie wyłączyć myślenie i zrelaksować się przed niekoniecznie dobrym filmem tylko po to, aby przez te dwie godziny nie pobudzać naszych neuronów zgłębianiem psychologicznego aspektu danego filmu. Czegoś, co jest złe, ale na swój sposób przyjemne i niezobowiązujące. Poniżej przedstawiam Wam moją subiektywną listę ciekawych guilty pleasure, które to umożliwią.

Terminator: Ocalenie

Nielubiany przez krytyków i rzeszę widzów serii. Jednak wielu osobom, w tym mnie (wielkiemu fanowi pierwszych dwóch części) ten film odpowiada i sięgają po niego w wolnym czasie. Może i mamy w tym nie za ciekawą fabułę, lekki chaos i na domiar złego T-800 z komputerowym Arnoldem Schwarzeneggerem, jednak produkcja posiada kilka znaczących plusów. Największymi z nich są kreacje Christiana Bale’a, który świetnie pasuje do roli Johna Connora oraz Sama Wortinghtona jako nieoczywistego bohatera pełnego skrajności. Do tego dobrze spisują się Bryce Dallas Howard, Anton Yelchin i Moon Bloodgood. Gdyby z aktorskim sznytem szła w parze historia to byłby to dobry film. A tak wystarcza, aby rozerwać się po ciężkim dniu pracy.

Bohater ostatniej akcji

Film w pewnych kręgach kultowy i mimo wielu głosów krytyki oglądany przez rzeszę fanów. Opowieść o chłopcu, który za pomocą magicznego biletu przenosi się do filmu i pomaga policjantowi granemu przez Arnolda Schwarzeneggera. Fabuła wydaje się prosta i dosyć błaha, jednak ma swój urok i naprawdę bardzo dobre momenty. W produkcji otrzymujemy galerię przerysowanych i kiczowatych postaci, ale obraz bawi się ze stereotypem kinowych opowieści o policjantach i robi to naprawdę nieźle. Do tego Schwarzenegger wypada tutaj dobrze i stanowi ciekawy, kolorowy duet z Austinem O’Brienem.

Bad Boys II

Pierwsza część w reżyserii Michaela Baya odniosła sukces i dała światu nowy, kultowy duet policjantów. Druga odsłona niestety nie zyskała już takiej przychylności krytyków i widzów. Jednak zdobyła oddane grono fanów, którzy uwielbiają oglądać tę produkcję o losach postępującej nieortodoksyjnie pary gliniarzy. Historia odchodzi w tym filmie na drugi plan, podobnie jak niektóre postacie, w tym słaby czarny charakter, jednak obraz nadrabia widowiskowymi scenami akcji i wieloma demolkami. Oczywiście Will Smith i Martin Lawrence nadal mają tę ekranową chemię i świetnie się uzupełniają. Film w sam raz na seans w zimny wieczór.

Van Helsing

Hugh Jackman jako znany, literacki łowca potworów, który musi zapolować na ikonicznego reprezentanta wampirów, Drakulę. Może tutaj trochę brak historii, efektów, napięcia, ale australijski aktor w pełni radzi sobie w roli oschłego tropiciela bestii. Do tego fantastyczna Kate Beckinsale dodaje wiele uroku i pazura tej produkcji, przez co ogląda się to nieźle. Sceny walk z potworami też niczego sobie, dają frajdę i po to są. Z tego zadania wywiązują się bardzo dobrze.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Jedno z największych rozczarowań 2016 roku. I rzeczywiście, kinowa wersja pełna jest dziur fabularnych, skrótów, przerostu formy nad treścią i pomysłów, które nie wyszły. Ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na Ultimate Edition filmu, w którym zupełnie inaczej przemontowano produkcję i dodano pół godziny ujęć. To sprawiło, że niektóre wątki nabrały koloru i wybrzmiały zupełnie inaczej. To wszystko dodało nieco głębi do historii, rozwinęło postacie, dzięki czemu widowisko przestało być miałkie i pretensjonalne. Warto sprawdzić.

Źródło: zdjęcie główne: Universal Pictures
Strony: 123
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]