Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Najlepsze filmy Josha Brolina. Sprawdźcie nasze propozycje

Josh Brolin urodził się 12 lutego 1968 roku. W artykule znajdziecie propozycje najlepszych ról rozchwytywanego aktora. Co warto obejrzeć?

Z okazji 50. urodzin Josha Brolina przyjrzymy się bliżej jego najlepszym filmom, w których miał okazję zagrać. Przekonacie się, że Thanos i Cable to niejedyni twardziele w jego ciekawej filmografii, choć zdarzają się też wyjątki.

Goonies (1985)

Wypada zacząć od debiutu aktora w komedii przygodowej Goonies Richarda Donnera, gdzie wcielił się w Brandona „Branda” Walsha. Wykreowana przez niego postać została zauważona przez Hollywood, które szybko postanowiło wykorzystać talent młodego aktora w kolejnych produkcjach.

Nocna straż (1997)

Film Ole Borendala był jego pierwszą poważniejszą produkcją. Wcielił się w Jamesa Gallmana, kolegę głównego bohatera, którego zagrał Ewan McGregor. Bohater Brolina postanowił zabrać swojego przyjaciela do agencji towarzyskiej, gdzie panowie poznali prostytutkę, która nieźle namieszała w całej tej historii.

W dolinie Elah (2007)

Tommy Lee Jones, Charlize Theron, James Franco, a obok nich także Josh Brolin. Film Paula Haggisa został doceniony przez krytyków, podobnie jak nieco mniejsza rola Borlina, wcielającego się w dowódcę Buchwalda z bardzo charakterystycznym wąsem.

To nie jest kraj dla starych ludzi (2007)

W tym samym roku Josh Brolin zagrał też jedną z ważniejszych ról w mistrzowskim filmie braci Coen, który został nagrodzony czterema Oscarami. Brolin wciela się w myśliwego, który niedaleko granicy z Meksykiem odnajduje paczki heroiny, 2 miliony dolarów i kilka ciał. Zabranie tych „skarbów” sprowadza mu na głowę kłopoty, w tym szalonego płatnego mordercę. Zabójca nie będzie miał jednak łatwo, bo okazuje się, że postać grana przez Brolina służyła kiedyś w wojsku i doskonale potrafi zacierać swe ślady.

American Gangster (2007)

Ten rok był naprawdę udany dla Josha Brolina. Było mu dane wystąpić u boku kolejnego znakomitego reżysera, Ridleya Scotta w produkcji, która opowiada historię czarnoskórego gangstera Franka Lucasa, budującego w Nowym Jorku prawdziwe narkotykowe imperium. Do walki z nim stanie Russell Crowe, czyli detektyw Richie Roberts, ale nie bez znaczenia dla tej historii będzie rola detektywa Trupo, w którego wciela się własnie Brolin.

Obywatel Milk (2008)

Gus Van Sant stworzył film, który zostanie zapamiętany nie tyle ze względu na przedstawioną historię Harvey’a Milka, amerykańskiego aktywisty i pierwszego homoseksualisty, który zasiadał we władzach miejskich Kalifornii, a dzięki wspaniałej obsadzie. Sean Penn w roli głównej tworzy prawdziwe widowisko, ale dzięki Jamesowi Franco i oczywiście Joshowi Brolinowi (nominacja do Oscara w kategorii rola drugoplanowa!), ta produkcja to prawdziwa wybuchowa mieszanka.

Źródło: Zdjęcie główne: Monolith Films
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
spoilery
-

Kapitan Marvel – sceny po napisach…

Kapitan Marvel miała już swoje pierwsze pokazy w Stanach Zjednoczonych. To z nich pochodzą informacje…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcie z filmu.…

Hellboy wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku, a do sieci trafiają kolejne materiały…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]