Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Najlepsze filmy Josha Brolina. Sprawdźcie nasze propozycje

Josh Brolin urodził się 12 lutego 1968 roku. W artykule znajdziecie propozycje najlepszych ról rozchwytywanego aktora. Co warto obejrzeć?

Z okazji 50. urodzin Josha Brolina przyjrzymy się bliżej jego najlepszym filmom, w których miał okazję zagrać. Przekonacie się, że Thanos i Cable to niejedyni twardziele w jego ciekawej filmografii, choć zdarzają się też wyjątki.

Goonies (1985)

Wypada zacząć od debiutu aktora w komedii przygodowej Goonies Richarda Donnera, gdzie wcielił się w Brandona „Branda” Walsha. Wykreowana przez niego postać została zauważona przez Hollywood, które szybko postanowiło wykorzystać talent młodego aktora w kolejnych produkcjach.

Nocna straż (1997)

Film Ole Borendala był jego pierwszą poważniejszą produkcją. Wcielił się w Jamesa Gallmana, kolegę głównego bohatera, którego zagrał Ewan McGregor. Bohater Brolina postanowił zabrać swojego przyjaciela do agencji towarzyskiej, gdzie panowie poznali prostytutkę, która nieźle namieszała w całej tej historii.

W dolinie Elah (2007)

Tommy Lee Jones, Charlize Theron, James Franco, a obok nich także Josh Brolin. Film Paula Haggisa został doceniony przez krytyków, podobnie jak nieco mniejsza rola Borlina, wcielającego się w dowódcę Buchwalda z bardzo charakterystycznym wąsem.

To nie jest kraj dla starych ludzi (2007)

W tym samym roku Josh Brolin zagrał też jedną z ważniejszych ról w mistrzowskim filmie braci Coen, który został nagrodzony czterema Oscarami. Brolin wciela się w myśliwego, który niedaleko granicy z Meksykiem odnajduje paczki heroiny, 2 miliony dolarów i kilka ciał. Zabranie tych „skarbów” sprowadza mu na głowę kłopoty, w tym szalonego płatnego mordercę. Zabójca nie będzie miał jednak łatwo, bo okazuje się, że postać grana przez Brolina służyła kiedyś w wojsku i doskonale potrafi zacierać swe ślady.

American Gangster (2007)

Ten rok był naprawdę udany dla Josha Brolina. Było mu dane wystąpić u boku kolejnego znakomitego reżysera, Ridleya Scotta w produkcji, która opowiada historię czarnoskórego gangstera Franka Lucasa, budującego w Nowym Jorku prawdziwe narkotykowe imperium. Do walki z nim stanie Russell Crowe, czyli detektyw Richie Roberts, ale nie bez znaczenia dla tej historii będzie rola detektywa Trupo, w którego wciela się własnie Brolin.

Obywatel Milk (2008)

Gus Van Sant stworzył film, który zostanie zapamiętany nie tyle ze względu na przedstawioną historię Harvey’a Milka, amerykańskiego aktywisty i pierwszego homoseksualisty, który zasiadał we władzach miejskich Kalifornii, a dzięki wspaniałej obsadzie. Sean Penn w roli głównej tworzy prawdziwe widowisko, ale dzięki Jamesowi Franco i oczywiście Joshowi Brolinowi (nominacja do Oscara w kategorii rola drugoplanowa!), ta produkcja to prawdziwa wybuchowa mieszanka.

Źródło: Zdjęcie główne: Monolith Films
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead trochę zwalnia tempa, siejąc ziarna, które mają duży fabularny potencjał. 7. odcinek…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Zwiastun Once Upon a Deadpool. Święta,…

Once Upon a Deadpool to nowa wersja Deadpoola 2 przemontowana na potrzeby niższej kategorii wiekowej.…

Piotr Piskozub
-

Czarna Pantera ma taki cosplay, że…

Wielką popularnością w sieci cieszy się wideo, w którym cosplayer przebrał się za tytułowego bohatera…

Co o tym sądzisz?

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]

 

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]