Repertuar kin Nowość Program TV

 

Najlepsze filmy Josha Brolina. Sprawdźcie nasze propozycje

Josh Brolin urodził się 12 lutego 1968 roku. W artykule znajdziecie propozycje najlepszych ról rozchwytywanego aktora. Co warto obejrzeć?

Z okazji 50. urodzin Josha Brolina przyjrzymy się bliżej jego najlepszym filmom, w których miał okazję zagrać. Przekonacie się, że Thanos i Cable to niejedyni twardziele w jego ciekawej filmografii, choć zdarzają się też wyjątki.

Goonies (1985)

Wypada zacząć od debiutu aktora w komedii przygodowej Goonies Richarda Donnera, gdzie wcielił się w Brandona „Branda” Walsha. Wykreowana przez niego postać została zauważona przez Hollywood, które szybko postanowiło wykorzystać talent młodego aktora w kolejnych produkcjach.

Nocna straż (1997)

Film Ole Borendala był jego pierwszą poważniejszą produkcją. Wcielił się w Jamesa Gallmana, kolegę głównego bohatera, którego zagrał Ewan McGregor. Bohater Brolina postanowił zabrać swojego przyjaciela do agencji towarzyskiej, gdzie panowie poznali prostytutkę, która nieźle namieszała w całej tej historii.

W dolinie Elah (2007)

Tommy Lee Jones, Charlize Theron, James Franco, a obok nich także Josh Brolin. Film Paula Haggisa został doceniony przez krytyków, podobnie jak nieco mniejsza rola Borlina, wcielającego się w dowódcę Buchwalda z bardzo charakterystycznym wąsem.

To nie jest kraj dla starych ludzi (2007)

W tym samym roku Josh Brolin zagrał też jedną z ważniejszych ról w mistrzowskim filmie braci Coen, który został nagrodzony czterema Oscarami. Brolin wciela się w myśliwego, który niedaleko granicy z Meksykiem odnajduje paczki heroiny, 2 miliony dolarów i kilka ciał. Zabranie tych „skarbów” sprowadza mu na głowę kłopoty, w tym szalonego płatnego mordercę. Zabójca nie będzie miał jednak łatwo, bo okazuje się, że postać grana przez Brolina służyła kiedyś w wojsku i doskonale potrafi zacierać swe ślady.

American Gangster (2007)

Ten rok był naprawdę udany dla Josha Brolina. Było mu dane wystąpić u boku kolejnego znakomitego reżysera, Ridleya Scotta w produkcji, która opowiada historię czarnoskórego gangstera Franka Lucasa, budującego w Nowym Jorku prawdziwe narkotykowe imperium. Do walki z nim stanie Russell Crowe, czyli detektyw Richie Roberts, ale nie bez znaczenia dla tej historii będzie rola detektywa Trupo, w którego wciela się własnie Brolin.

Obywatel Milk (2008)

Gus Van Sant stworzył film, który zostanie zapamiętany nie tyle ze względu na przedstawioną historię Harvey’a Milka, amerykańskiego aktywisty i pierwszego homoseksualisty, który zasiadał we władzach miejskich Kalifornii, a dzięki wspaniałej obsadzie. Sean Penn w roli głównej tworzy prawdziwe widowisko, ale dzięki Jamesowi Franco i oczywiście Joshowi Brolinowi (nominacja do Oscara w kategorii rola drugoplanowa!), ta produkcja to prawdziwa wybuchowa mieszanka.

Źródło: Zdjęcie główne: Monolith Films
Strony: 12
 

Najlepsze z 24h

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – twitterowy żart genderowy…

Tożsamość płciowa jest czymś, na co środowisko LGBTQ+ jest bardzo czułe. Tym razem przekonał się…

Paweł Krzystyniak
-

Stworzenia z World of Warcraft jak…

Pochodząca z Rosji artystka tworzy piękne rzeźby, które przedstawiają smoki, zwierzęta i potwory znane z…

Adam Siennica
-

W końcu jest czaszka. Nowe zdjęcia…

Zdjęcia do 2. sezonu Punishera zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Do sieci jednak trafiły kolejne…

Adam Siennica
-

Najlepsze seriale animowane Disneya. Jakie bajki…

Seriale animowane Disneya swego czasu były najpopularniejszymi tytułami na małym ekranie. Z perspektywy czasu widać,…

Adam Siennica
Plotka
-

Kiedy zdjęcia do serialu Wiedźmin? Jest…

Portal Discussing Film twierdzi, że dowiedział się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa.

Paweł Krzystyniak
-

Na gameplay z Cyberpunk 2077 jeszcze…

Słowa jednego z deweloperów pracujących nad gra Cyberpunk 2077 nie pozostawiają wątpliwości. Na publiczną prezentację…

Co o tym sądzisz?