Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Nowe filmy na wrzesień 2018: premiery kinowe w Polsce

Nadszedł wrzesień, a na ekrany kin wkraczają zupełnie nowe produkcje. Jak co miesiąc polecam Wam krótki przegląd nowego repertuaru, w nadziei, że pomoże w podjęciu decyzji o pójściu do kina.

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a zatem wymarzony czas na spędzenie wieczoru przy dobrym filmie. W tym miesiącu kina zaproponują widzom kilka głośniejszych tytułów, na czele z Zakonnicą, Johnny’m Englishem 3 czy brutalnym Predatorem. Znajdą się także produkcje adresowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, czyli Mała Stopa i Zegar czarnoksiężnika. A jeśli lubicie kino polskie, również będzie na czym zawiesić oko – wystarczy przywołać filmy takie jak Juliusz, Kamerdyner czy Kler, z których wszystkie zadebiutują w kinach właśnie we wrześniu.

Gotowi na świeżą dawkę dobrego kinowego repertuaru? Oto filmy, które warto obejrzeć w tym miesiącu.

The Endless

6,5
2017
Endless

Ten nietypowy horror psychologiczny debiutował na świecie w ubiegłym roku, jednak do Polski wchodzi dopiero teraz. Produkcja dotyczy braci, którzy po latach powracają do sekty, z której uciekli – mamy tu zatem dziwne wierzenia, podejrzaną społeczność i niepokojące wydarzenia, które mogą sprowadzić na zgromadzonych prawdziwe niebezpieczeństwo. Wszystko dodatkowo okraszone jest elementami science fiction, a w wielu wątkach mowa o UFO – może się to spodobać fanom gatunku, tym bardziej że połączenie go z horrorem zapowiada dobry efekt. Recenzje produkcji są w dużej mierze pozytywne – krytycy zapewniają, że mimo niewielkiego budżetu czuć świetną atmosferę, akcja rozwija się krok po kroku tylko przykuwając uwagę widza, a całość jest pełna twistów, które działają. Zdecydowanie dla miłośników nietuzinkowych niszowych produkcji.

Data premiery: 7 września

[NeEmbed url="https://www.youtube.com/watch?v=Ur8UgpvRPXU"]

[topten number="" title="Fokstrot" movieid="2344962"]Fokstrot

O filmie

Fabuła filmu The Endless skupia się na dwóch braciach, którzy po wielu latach wracają do grupy kultu, z której sami… Czytaj więcej

Europejski i wielokrotnie nagradzany dramat z wojną w tle, poruszający tematykę śmierci, traumy i żałoby w nieprzeciętny sposób. Film zbudowany jest z kilku epizodów, w których śledzimy różnych bohaterów w różnych środowiskach, a całość momentami przybiera wyraźną formę satyry. Nie jest to zatem produkcja, którą można opisać konkretnym gatunkiem – niemniej według krytyków porusza głębokie emocje, zastanawia się nad trudnymi wątkami i portretuje ludzi w różnych momentach ich życia, z tym najtrudniejszym – żałobą – na czele. Recenzje są niezwykle entuzjastyczne i krytycy niemal jednogłośnie polecają film Samuela Maoza jako rzecz do zobaczenia w kinach. Przypomnijmy, że to ten sam autor, który ma już na koncie festiwalowy film Liban z 2009 roku.

Data premiery: 7 września

Gotti

6,0
2017
Gotti

Gotti

O filmie

Film Gotti opowiada prawdziwą historię tytułowego gangstera, Johna Gottiego, głowy mafijnej rodziny Gambino, która rządziła Nowym Jorkiem w latach 80.… Czytaj więcej

Prawdopodobnie jeden z głośniejszych tytułów ostatnich miesięcy, jednak bynajmniej nie z uwagi na swoją jakość, a aferę, która się wokół niego rozwinęła. Gotti, film w którym Travolta gra mafioza, początkowo został opóźniony przez wytwórnię, a następnie zmiażdżony przez krytykę, czemu sam aktor stanowczo protestował. Złe oceny produkcji zmobilizowały twórców i Travoltę do tego, by wytoczyć działa przeciwko krytyce filmowej i Rotten Tomateos, co zostało różnie odebrane (tutaj). Nie zmieniło to jednak faktu, że film w dalszym ciągu notuje imponujące 0% we wspomnianym serwisie, co czyni go produkcją obowiązkową dla wszystkich miłośników skrajnych wrażeń. Można śmiało założyć, że film nie zagości w kinach na długo – jeśli zatem chcecie zobaczyć go na wielkim ekranie, nadarza się idealna okazja.

Data premiery: 7 września

Zakonnica

5,7
2018
Zakonnica

Zakonnica

O filmie

Kiedy młoda zakonnica z Rumunii odbiera sobie życie, ksiądz z problemami i nowicjuszka, która ma dopiero złożyć ostatnie śluby w… Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

Odpowiedź na pytanie postawione w lidzie brzmi: Nie. Kontynuacja czy jak kto woli spin off Obecności i [link… Czytaj więcej

Jedna z głośniejszych premier miesiąca i film, na który z pewnością czekają wszyscy fani serii Obecność. Tytułowa Zakonnica to postać, której dobrze mogliśmy przyjrzeć się w filmie Obecność 2, a akcja filmu rozegra się jeszcze przed poprzednimi częściami franczyzy. Tym razem James Wan, twórca serii, zasiada tylko na krześle producenta – reżyserem Zakonnicy jest bowiem Corin Hardy. W sieci nie ma jeszcze recenzji, jednak prawdopodobnie pojawią się w najbliższych dniach. Na tę chwilę tym, co może Was zachęcić do obejrzenia tej produkcji z dreszczykiem jest jedynie zwiastun.

Data premiery: 7 września

Żona

7,5
2017
Żona

Żona

O filmie

Żona poddaje w wątpliwość wybory życiowe, gdy podróżuje z mężem do Sztokholmu, gdzie ma otrzymać Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

Na pierwszy rzut oka małżeństwo Joanny (Glenn Close) i Joego (Jonathan Pryce) Castlemanów jest perfekcyjne. On… Czytaj więcej

Kolejny bardzo dobrze oceniany film, który wkracza na polskie ekrany niemal rok po światowej premierze. Jest to historia małżeństwa, którą prześledzimy na przełomie wielu lat, wraz z całym bagażem wzlotów i upadków, jakie dane im było razem przejść. Zobaczymy wyraźnie, że to już nie ci sami ludzie, którzy zakochali się w sobie 40 lat wcześniej – pokaże to przede wszystkim perspektywa tytułowej żony, która na każdym kroku rezygnowała z siebie byleby tylko wesprzeć swojego męża. W ten świetnie uzupełniający się duet wcielają się Glenn Close i Jonathan Pryce, a w obsadzie towarzyszy im także Christian Slater. Film na pewno jest inteligentny i ma szansę urzec wymagającego widza. Chwalona jest przede wszystkim gra aktorska Close, która pokazuje rozmaite i trudne emocje w bardzo wykalkulowany, chłodny sposób.

Data premiery: 7 września


Poznaj klawiaturę multimedialną Logitech K400+

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 1234

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

X-Men i Deadpool w MCU? Co…

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox…

Norbert Zaskórski
-

Diuna 1984 vs Diuna 2020 –…

Świat kina doczekał się już jednego widowiska na podstawie książki Diuna. Natomiast w 2020 roku…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zwiastuny filmu…

Joe Russo, współreżyser Avengers: Koniec gry potwierdził, żeby nie ufać zwiastunom. Wyjaśnił ich podejście do…

Adam Siennica
-

Stranger Things – pełny zwiastun 3.…

Netflix niespodziewanie opublikował pełny zwiastun 3. sezonu Stranger Things. Poznajemy szczegóły!

Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – zwiastun…

Quentin Tarantino po raz kolejny zebrał gwiazdorską obsadę. Zwiastun Pewnego razu... w Hollywood pokazuje pierwsze…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.