Przeczytaj w weekend

Patryk Vega o nagonce na Politykę: boję się autorytarnego państwa

Patryk Vega: "oferowali sfinansowanie superprodukcji, która będzie korzystna dla władzy". O PiS, mediach i nagonce na Politykę w wywiadzie wideo dla naEKRANIE.pl.

Patryk Vega: "oferowali sfinansowanie superprodukcji, która będzie korzystna dla władzy". O PiS, mediach i nagonce na Politykę w wywiadzie wideo dla naEKRANIE.pl.

naEKRANIE

naEKRANIE

Tagi:  Polityka 

Czy Patryk Vega i jego najnowszy film Polityka dokonają rewolucji? - Zmierzamy do stworzenia autorytarnego systemu w środku Europy - powiedział Patryk Vega w Podcast! Kamera! Akcja! na chwilę przed premierą swojego 12. filmu.

Nagonka na Politykę

Wokół premiery Polityki od kilku tygodni wrze: politycy z polskiego świecznika zobaczą tam siebie i jak zapowiada Vega - swoje tajemnice. Przed nami kluczowe wybory parlamentarne, a sam reżyser dla naEKRANIE.pl mówi o tym, że robi Politykę i wypuszcza ją właśnie z obawy przed systemem jednopartyjnym. Ze strachu, że ta jedyna partia ruszy po kolejne mainstreamowe media i że w Polsce odrodzi się autorytaryzm. Dlatego - jak mówi Vega - film już na etapie promocji jest blokowany. 

- Próbowano mi narzucić zmianę daty premiery, oferując w zamian sfinansowanie kolejnej superprodukcji, która będzie korzystna dla władzy - powiedział Patryk Vega w podcaście Dawida Muszyńskiego, redaktora naczelnego naEKRANIE.pl. 

Jak mówi reżyser, spółki skarbu państwa mają rzekomo zakazywać konkretnym firmom promowania Polityki, grożąc, że wycofają się ze współpracy z nimi, a to oznacza brak zleceń i finansowania. 

- Podlegam tym naciskom i prześladowaniom do dziś nie tylko ze strony organów państwowych, ale również TVP, które odmawia reklamowania mojego filmu - dodaje Vega. (O tym więcej pisaliśmy w artykule: Polityka - TVP i Polsat odmawiają emisji reklam filmu? Tak twierdzi Vega, stacje dementują)

Patryk Vega: boję się autorytarnego państwa

Patryk Vega powiedział w Podcast! Kamera! Akcja!, że Polityka to coś więcej niż film, że wziął się za nią z powodów osobistych: - Zmierzamy do stworzenia autorytarnego systemu w środku Europy. Boję się go, boję się w kontekście mojej rodziny, moich dzieci. 

Czy reżyser zaczyna samodzielną walkę z systemem, czy zamierza stanąć na czele rewolucji? Zobaczcie najnowszy odcinek Podcast! Kamera! Akcja! Prowadzi Dawid Muszyński. Premiera 3 września o godz. 10.00:

Zobacz TERAZ podcast z Patrykiem Vegą

Rozmowa z Patrykiem Vegą to czwarty odcinek Podcast! Kamera! Akcja!

W poprzednim odcinku mogliście zobaczyć świetny wywiad z aktorem Rafałem Zawieruchą

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

MyAnna Buring

MyAnna Buring

ur. 1979, kończy 40 lat

Daniella Alonso

Daniella Alonso

ur. 1978, kończy 41 lat

Mireille Enos

Mireille Enos

ur. 1975, kończy 44 lat

Tatiana Maslany

Tatiana Maslany

ur. 1985, kończy 34 lat

Billie Piper

Billie Piper

ur. 1982, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV