Patryk Vega o nagonce na Politykę: boję się autorytarnego państwa

Patryk Vega: "oferowali sfinansowanie superprodukcji, która będzie korzystna dla władzy". O PiS, mediach i nagonce na Politykę w wywiadzie wideo dla naEKRANIE.pl.

Patryk Vega: "oferowali sfinansowanie superprodukcji, która będzie korzystna dla władzy". O PiS, mediach i nagonce na Politykę w wywiadzie wideo dla naEKRANIE.pl.

naEKRANIE
naEKRANIE
Tagi:  Polityka 

Czy Patryk Vega i jego najnowszy film Polityka dokonają rewolucji? - Zmierzamy do stworzenia autorytarnego systemu w środku Europy - powiedział Patryk Vega w Podcast! Kamera! Akcja! na chwilę przed premierą swojego 12. filmu.

Nagonka na Politykę

Wokół premiery Polityki od kilku tygodni wrze: politycy z polskiego świecznika zobaczą tam siebie i jak zapowiada Vega - swoje tajemnice. Przed nami kluczowe wybory parlamentarne, a sam reżyser dla naEKRANIE.pl mówi o tym, że robi Politykę i wypuszcza ją właśnie z obawy przed systemem jednopartyjnym. Ze strachu, że ta jedyna partia ruszy po kolejne mainstreamowe media i że w Polsce odrodzi się autorytaryzm. Dlatego - jak mówi Vega - film już na etapie promocji jest blokowany. 

- Próbowano mi narzucić zmianę daty premiery, oferując w zamian sfinansowanie kolejnej superprodukcji, która będzie korzystna dla władzy - powiedział Patryk Vega w podcaście Dawida Muszyńskiego, redaktora naczelnego naEKRANIE.pl. 

Jak mówi reżyser, spółki skarbu państwa mają rzekomo zakazywać konkretnym firmom promowania Polityki, grożąc, że wycofają się ze współpracy z nimi, a to oznacza brak zleceń i finansowania. 

- Podlegam tym naciskom i prześladowaniom do dziś nie tylko ze strony organów państwowych, ale również TVP, które odmawia reklamowania mojego filmu - dodaje Vega. (O tym więcej pisaliśmy w artykule: Polityka - TVP i Polsat odmawiają emisji reklam filmu? Tak twierdzi Vega, stacje dementują)

Patryk Vega: boję się autorytarnego państwa

Patryk Vega powiedział w Podcast! Kamera! Akcja!, że Polityka to coś więcej niż film, że wziął się za nią z powodów osobistych: - Zmierzamy do stworzenia autorytarnego systemu w środku Europy. Boję się go, boję się w kontekście mojej rodziny, moich dzieci. 

Czy reżyser zaczyna samodzielną walkę z systemem, czy zamierza stanąć na czele rewolucji? Zobaczcie najnowszy odcinek Podcast! Kamera! Akcja! Prowadzi Dawid Muszyński. Premiera 3 września o godz. 10.00:

Zobacz TERAZ podcast z Patrykiem Vegą

Rozmowa z Patrykiem Vegą to czwarty odcinek Podcast! Kamera! Akcja!

W poprzednim odcinku mogliście zobaczyć świetny wywiad z aktorem Rafałem Zawieruchą

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV