Polskie seriale, na które czekamy

W kolejnych miesiącach na antenie zadebiutuje kilka naprawdę ciekawych, polskich propozycji serialowych. Oto produkcje, które mogą Was zainteresować.

W kolejnych miesiącach na antenie zadebiutuje kilka naprawdę ciekawych, polskich propozycji serialowych. Oto produkcje, które mogą Was zainteresować.

Polskie seriale obecnie przeżywają pewien okres odrodzenia. Twórcy i producenci zaczęli stawiać w końcu na jakość i na odcinkowe produkcje zostają przeznaczone coraz większe budżety. Najważniejsze stało się, aby dać widzowi interesującą, świetnie zrealizowaną opowieść, a nie kolejnego, telewizyjnego tasiemca. Świadczy o tym choćby zeszłoroczny sukces serialu HBO Ślepnąc od świateł.

Na premierę czekają kolejne, ciekawe produkcje, a niektóre znajdują się w przygotowaniu. Poniżej przedstawiamy najlepiej zapowiadające się seriale. Pod uwagę bierzemy nowe sezony produkcji oraz całkowicie premierowe projekty.

Szóstka

Nowy serial TVN w reżyserii Kingi Dębskiej, twórczyni między innymi filmu Moje córki krowy. Już ten fakt powinien wzbudzić zainteresowanie tą produkcją wielu widzów. Serial to opowieść o trzech nieznanych sobie parach, których łączy program łańcuchowego przeszczepu nerki. Bohaterowie nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają jednak możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian. Istotnym warunkiem do przeprowadzenia transplantacji jest dobrowolna zgoda wszystkich zaangażowanych.

W obsadzie znajdują się Gabriela Muskała, Grzegorz Damięcki, Mateusz Rusin, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Julia Wyszyńska, Sławomir Orzechowski, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Agnieszka Pilaszewska, Szymon Piotr Warszawski oraz Magda Biegańska.

Premiera 31 marca.

Mały Zgon

Juliusz Machulski tworzy czarną komedię i inspiruje się przy tym takimi produkcjami jak Breaking Bad i Fargo. Szczerze mówiąc zapowiada się to naprawdę interesująco.W serialu skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. Canal+, dla którego powstaje projekt, opisuje serial jako podróż przez barwny świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony.

W obsadzie znajdują się Piotr Grabowski, Anna Seniuk, Katarzyna Herman, Jacek Koman, Karolina Gorczyca i Mirosław Haniszewski.

Wataha - 3. sezon

Długo oczekiwana, kolejna serialu świetnie ocenianego, polskiego serialu HBO. Ekipa produkcji znów powróci w Bieszczady, gdzie praca tamtejszej straży granicznej stanie się tłem do kolejnej opowieści. Szczegóły fabuły nowego sezonu nie zostały nam ujawnione.

W obsadzie ponownie zobaczymy Leszek Lichota, Jarosław Boberek, Aleksandra Popławska, Jacek LenartowiczPiotr Żurawski, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk i Andrzej Zieliński.

Za scenariusz odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek.

Król

Nowy serial Canal+ oparty na bestsellerowej powieści autorstwa Szczepana Twardocha. Literacki oryginał przenosi czytelników w burzliwe lata trzydzieste XX wieku. Przedstawia świat podzielony i targany różnorodnymi konfliktami: społecznymi, politycznymi i narodowymi. Na tym tle odmalowuje barwną historię pełną zwrotów akcji, romansów i brutalnych scen. Książka opowiadana jest z perspektywy żydowskiego boksera Jakuba Szapiry oraz gangstera Kuma Kaplicy.

Za kamerą produkcji stanie Jan P. Matuszyński, reżyser Ostatnia rodzina i Wataha. Planowany serial liczył będzie 8 odcinków. Jego scenariusz powstał przy współudziale Szczepana Twardocha.

Król - Szczepan Twardoch
Źródło: WL

Chyłka - Kasacja

2. sezon popularnego serialu Playera opartego na serii powieści autorstwa Remigiusza Mroza. Tym razem twórcy postanowili zekranizować pierwszy tom cyklu zatytułowany Kasacja. W literackim oryginale syn znanego biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński.

W obsadzie powrócą oczywiście Magdalena Cielecka i Filip Pławiak.

Chyłka - Zaginięcie 5. odcinek - zdjęcie
fot. TVN

Zasada przyjemności

Kolejny serial Canal+ na liście. To pierwsza w historii międzynarodowa koprodukcja serialowa krajów Europy Wschodniej. Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production, a koproducentami czołowi nadawcy telewizyjni z Polski, Czech i Ukrainy. Zdjęcia do Zasady przyjemności zostały zrealizowane w Warszawie, Odessie i Pradze.

Fabuła produkcji opowiada o trzech morderstwach. Pewnego dnia przechodnie na plaży w Odessie odkrywają okaleczone zwłoki kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.

W obsadzie znajdują się m.in: Małgorzata Buczkowska (Jestem twój), Karel Roden (Krucjata Bourne’a), Sergiej Strelnikow (Ekaterina), Stipe Erceg (Baader Meinhof), Robert Gonera (Belfer), Dawid Czupryński (Kamienie na szaniec), Mirosław Baka (Reich), Magdalena Boczarska (Sztuka kochania) i Mirosław Haniszewski (Jestem mordercą).

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: Bartosz Mrozowski

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Gina Torres

Gina Torres

ur. 1969, kończy 50 lat

Al Pacino

Al Pacino

ur. 1940, kończy 79 lat

Anna Radwan-Gancarczyk

Anna Radwan-Gancarczyk

ur. 1966, kończy 53 lat

Jeffrey DeMunn

Jeffrey DeMunn

ur. 1947, kończy 72 lat

Andrea Osvárt

Andrea Osvárt

ur. 1979, kończy 40 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV