Przeczytaj w weekend

Premiery DVD i Blu-ray – maj 2016

Majowe premiery na DVD i Blu-ray wyglądają bardzo okazale. Szkoda, że nośnik Blu-ray nie jest przez polskich dystrybutorów zbyt mocno eksploatowany.

Majowe premiery na DVD i Blu-ray wyglądają bardzo okazale. Szkoda, że nośnik Blu-ray nie jest przez polskich dystrybutorów zbyt mocno eksploatowany.

Krzysztof Spór
Krzysztof Spór
Tagi:  film 

Niewielka będzie liczba premier filmowych na Blu-ray. Dominować będą tutaj dystrybutorzy hollywoodzkich produkcji z największych wytwórni. Wśród takich premier znajdą się m.in.: Creed, The Danish Girl, JoyAnomalisa oraz kilka propozycji dla dzieci, jak m.in. The Peanuts Movie czy The Good Dinosaur. Mnóstwo znakomitych filmów, które na Blu-ray wyglądałyby znacznie lepiej niestety na tym nośniku się nie pojawią.

A premier takich będzie w maju wiele. Będą to m.in.: europejskie Mon roi z Vincentem Casselem i Mia madre Nanniego Moretti, rodzime Moje córki krowy, Klub Włóczykijów i Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, amerykańskie Secret in Their Eyes z Nicole Kidman i Julią Roberts, doceniony na Sundance Więzienny eksperyment, japoński przebój Kamikaze i kilka jeszcze innych. Nie zabraknie seriali, z których najważniejszą premierą są drugie sezony True Detective i Silicon Valley. Będzie wiele wznowień filmów dla dzieci oraz nieco klasyki (filmy Stanleya Kubricka). Pełna lista poniżej.

4 MAJA

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Premiera na: DVD
Opis: Film powstał na podstawie książki Mitchella Zuckoffa. Publikacja opowiada o wydarzeniach, do jakich doszło 11 września 2012 roku w Bengazi w Libii. Zamaskowani napastnicy zaatakowali wówczas dwie placówki amerykańskie na terenie Libii. W wyniku ataku zginęły cztery osoby w tym ambasador amerykański Christopher Stevens. Mitchell Zuckoff koncentruje się na działaniach sześciu amerykańskich ochroniarzy, którzy pomimo znacznej przewagi wroga zapobiegli większej tragedii.

Fistaszki. Wersja kinowa / The Peantus Movie
Premiera na: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Mierz wysoko i śmiej się głośno razem z dobrymi przyjaciółmi! Charlie Brown, Snoopy, Lucy, Linus i cała reszta Fistaszków debiutują na dużym ekranie w filmie pełnometrażowym, który powstał dzięki współpracy Charlesa M. Schulza i twórców Epoki lodowcowej.

Littlest Pet Shop, Część 9 / Littlest Pet Shop part 9
Premiera na: DVD
Opis dystrybutora: Blythe dostaje zaproszenie do szkoły samby i razem ze zwierzakami jedzie na szalony karnawał w Rio! Będzie tam prezentować najnowszą kolekcję swoich strojów.

My Little Pony, Pakiet części 10-13 / My Little Pony, Boxset Parts 10-13
Premiera na: DVD (3 DVD)
Opis dystrybutora: Odwiedź miasteczko Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni. Spotkasz tam kucyki Twilight Sparkle, Applejack, Rarity, Fluttershy, Rainbow Dash i Pinkie Pie, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody!

5 MAJA

Krampus. Duch świąt / Krampus
Premiera na: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Max Engel (Emjay Anthony) jest wrażliwym nastolatkiem, który jak co roku czeka na Boże Narodzenie, licząc, że tym razem atmosfera będzie inna niż zwykle. Ale jego rodzina jak zawsze zawodzi. Rozczarowany Max, obraża się na święta, Mikołaja i wszystkie związane z nimi cuda. Nie wie jeszcze, że ta niewiara w ducha świąt ściągnie na niego i jego rodzinę innego ducha, Krampusa - demoniczne wcielenie zła.

Colonia / Colonia
Premiera na: DVD
Opis dystrybutora: Oparta na faktach Colonia opowiada historię Leny (Emma Watson) i Daniela (Daniel Brühl) – pary młodych uwikłanych w wojskowy przewrót w Chile w 1973 roku. Daniel zostaje uprowadzony przez tajną policję Pinocheta, po długich poszukiwaniach Lena lokalizuje go w zastrzeżonej placówce na południu kraju, zwanym Colonia Dignidad. Na zewnątrz Colonia wygląda na misję charytatywną, prowadzoną przez świeckiego pastora Paula Shafera (Michael Nyqvist), w rzeczywistości jest miejscem odosobnienia, z którego jeszcze nikt nie zdołał uciec. Lena postanawia przyłączyć się do grona mrocznych współwyznawców tego kultu, by odnaleźć Daniela.

9 MAJA

Moja miłość / Mon roi
Premiera na: DVD
Opis dystrybutora: Georgio (Vincent Cassel) to mężczyzna, przy którym nie można się nudzić. Jest uosobieniem marzeń każdej kobiety, pewny siebie, dowcipny, spontaniczny. Kiedy pojawia się w życiu Tony (Emmanuelle Bercot), zmienia je o 180 stopni. Ten związek jest jak narkotyk - wciąga, uzależnia i działa jak emocjonalny rollercoaster.

Bolek i Lolek. Sportowcy
Premiera na: DVD
Opis dystrybutora: Bolek i Lolek nigdy się nie nudzą, a o tym, że sport to zdrowie wiedzą doskonale! Chłopcy trenują piłkę nożną z kadrą narodową, przyczyniając się do zwycięstwa drużyny w ważnym meczu. Innym razem przyłączają się do peletonu kolarskiego i uczestniczą w zawodach.

Bolek i Lolek odkrywają Polskę
Premiera na: DVD
Opis dystrybutora: Bolek i Lolek odkrywają Polskę - od gór po morze, najpiękniejsze miejsca i mniej znane szlaki.

11 MAJA

Mentalista, Sezon 6 / Mentalist, Season 6
Premiera na: DVD (5DVD)
Opis dystrybutora: Uzbrojeni w listę siedmiu podejrzanych potwierdzoną przez samego sprawcę, Patrick Jane i zespół z Kalifornijskiego Biura Śledczego (CBI) są coraz bliżej pojmania nieuchwytnego seryjnego mordercy.

Detektyw, Pakiet sezonów 1-2 / True Detective, Season 1- 2
Premiera na: DVD (6DVD)
Opis dystrybutora: Pakiet dwóch kompletnych sezonów jednego z najgłośniejszych i najbardziej hipnotyzujących seriali HBO - Detektywa.

Detektyw, Sezon 2 / True Detective, Season 2
Premiera na: DVD (3DVD)
Opis dystrybutora: Nietypowe morderstwo sprawia, że krzyżują się losy trzech policjantów i pewnego przestępcy. Dochodzenie zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, ujawniając wielowątkową intrygę, a bohaterowie uwikłani w sieć spisków i zdrad muszą stawić czoła własnym demonom…

Strony:

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV