Seriale na święta. Co warto obejrzeć w Boże Narodzenie?

Święta! Jest to okres idealny, by założyć gruby sweter, zaparzyć sobie herbatę i włączyć odcinek swojego ulubionego serialu. Jeśli jednak nie macie pomysłów na dobór repertuaru podczas okresu świątecznego, to sprawdźcie koniecznie tę subiektywną listę poniżej.

Święta! Jest to okres idealny, by założyć gruby sweter, zaparzyć sobie herbatę i włączyć odcinek swojego ulubionego serialu. Jeśli jednak nie macie pomysłów na dobór repertuaru podczas okresu świątecznego, to sprawdźcie koniecznie tę subiektywną listę poniżej.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Poniższa lista jest subiektywnym zbiorem seriali, które nie zawsze mają coś wspólnego z tematyką świąt Bożego Narodzenia, ale są na tyle niezłymi produkcjami, że warto je w ten okres zobaczyć lub nadrobić. Niewykluczone też, że wprawią was w świąteczny nastrój i okażą się niezłym dodatkiem do miło spędzanego czasu w gronie bliskich. W przeglądzie seriale dostępne w VOD lub na DVD.

Czytaj także:
Najlepsze gry na święta

Najlepsze filmy na święta

Friends

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w większości zestawień dotyczących seriali znajdą się właśnie Przyjaciele. Nic dziwnego, serial ten bardzo szybko stał się fenomenem. Perypetie Chandlera, Rachel i reszty były nie tylko zabawne, ale dawały jeszcze więcej rozrywki niż tylko niebanalny humor. Przyjaciele skutecznie odświeżyli też gatunek amerykańskich seriali komediowych, które w latach osiemdziesiątych miały słabszy okres. Święta są okresem, gdzie powinno pamiętać się przede wszystkim o bliskich, a bohaterowie serialu Przyjaciele te właśnie wartości przejawiają na co dzień.

Stranger Things

W Stranger Things mieliśmy wszystko: mistrzowskie kadry, klimat, niesamowitą historię i niezwykłą muzykę. To hołd dla popkultury lat 80. Sam klimat serialu, jak i rozwój wątków czy pojedyncze wydarzenia przywołują na myśl dzieła Spielberga (w szczególności E.T.), produkcję Goonies, książki Stephena Kinga. W samych dialogach i zainteresowaniach głównych bohaterów znajdują się czytelne odniesienia do Władcy Pierścieni, Lochów i smoków, Star Wars czy twórczości Lovecrafta. Na każdej płaszczyźnie Stranger Things to prawdziwa gratka dla nerdów z lat 80., jak i tych współczesnych. Jeśli jeszcze ktoś tego serialu nie widział, to niech zrobi sobie prezent i zacznie oglądać pierwszy sezon.

Gomorra

Znakomity włoski serial oparty na książce Roberto Saviano pod tym samym tytułem, opowiadającej o neapolitańskiej organizacji mafijnej Camorra. Bohaterem serialu jest Ciro Di Marzio, prawa ręka ojca chrzestnego organizacji – Pietro Savastano. Jego lojalność zostaje wystawiona na próbę, kiedy pewne decyzje szefa wprawiają go w konsternację. Gdy Pietro zostaje schwytany przez policję i osadzony w więzieniu, jego zastępca widzi szansę na to, by w końcu stać się nowym liderem. Trup ściele się gęsto, a eksplozje i krwawe egzekucje są na porządku dziennym. W sam raz na wyładowanie emocji spowodowanych kłótniami przy wigilijnym stole.

The Young Pope

Włoski serial autorstwa Paolo Sorrentino, który opowiada historię papieża Piusa XIII. To właśnie on przedstawiony jako pełna sprzeczności postać jest najjaśniejszym elementem serialu, a duża w tym zasługa Jude’a Lawa i jego fenomenalnej kreacji. Niezwykle wciągająca historia w klimacie inteligentnej komedii - produkcja od HBO zdecydowanie jest warta uwagi.

Westworld

Kolejna propozycja także jest dziełem stacji HBO, której udało się stworzyć serial będący całkowicie inną propozycją niż Gra o tron, a który także ma szansę stać się podobnym fenomenem. Zdecydowanie warto poznać ten serial, a oglądanie Dzikiego Zachodu w okresie świąt ma dodatkowy smaczek. Nawet jeśli miałby to być tylko futurystyczny park rozrywki.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV