Serie filmowe, które upadły
Na ekranach kin króluje właśnie obraz Jurassic World: Upadłe królestwo. Film, podobnie jak poprzednie produkcje o dinozaurach, osiągnie z pewnością wielki sukces komercyjny. Krytycy nie są jednak optymistycznie nastawieni. Da się słyszeć głosy o końcu serii, odtwórczości i wyjątkowo słabym produkcie.
Na ekranach kin króluje właśnie obraz Jurassic World: Upadłe królestwo. Film, podobnie jak poprzednie produkcje o dinozaurach, osiągnie z pewnością wielki sukces komercyjny. Krytycy nie są jednak optymistycznie nastawieni. Da się słyszeć głosy o końcu serii, odtwórczości i wyjątkowo słabym produkcie.
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Kto by przypuszczał, że Johnny Depp jako Jack Sparrow w końcu przejdzie do lamusa. Postać szalonego pirata była tak świetnie napisana i zagrana, że widzowie chcieli jej więcej i więcej. Bohater szybko wszedł do popkultury. Niestety kolejne filmy z jego udziałem były tradycyjnymi odgrzewanymi kotletami. Mimo że powstawały wedle reguły „więcej, szybciej i mocniej”, nie imponowały oryginalnością i szybko znudziły się także masowemu widzowi.
Superman
Czas na trochę starszą serię. Superman w czerwonych majtkach i niebieskich getrach teraz wywołuje rozbawienie, ale w latach osiemdziesiątych był superbohaterem na miarę tamtych czasów. Dwie pierwsze części z rozmachem i fantazją wprowadziły mocarza na hollywoodzkie salony. Później niestety było znacznie gorzej. Z czasem opowieść stawała się coraz bardziej kiczowata, aż do Superman IV: The Quest for Peace części, gdzie fabularne głupotki całkowicie ośmieszyły markę.
The Terminator
Terminator to idealny przykład serii, która straciła powab przez brak odwagi twórców do wprowadzania zmian w koncepcie. Dwóch „elektronickich mordulców”- jeden zły, drugi dobry. Osoba, którą trzeba bronić, tony broni palnej i wielka rozpierducha na terenie jednego z amerykańskich miast. Jedynie Terminator Salvation wprowadził zmianę w tej formule, choć artystycznie pozostawiał wiele do życzenia. Według fanów jedna z najgorszych części to ta Terminator Genisys, gdzie Arnold Schwarzenegger fechtuje suchymi żartami, Emilia Clarke zupełnie nie czuje swojej roli, a postać Johna Connora staje się karykaturą. Taki stan rzeczy bardzo źle rokuje przyszłości serii.
Police Academy
Bardzo długa seria, która w latach osiemdziesiątych była niezwykle popularna na całym świecie, mimo poczucia humoru niezbyt wysokich lotów. Krytycy nie przepadali za przygodami fajtłapowatych gliniarzy i dawali temu upust przy każdej możliwej sytuacji. Cierpliwość fanów skończyła się gdzieś przy Police Academy 5: Assignment: Miami Beach i Police Academy 6: City Under Siege części, gdzie rubaszność i przaśność zdominowały dobrą zabawę.
Jaws
Wstrząsający dreszczowiec Steven Spielberg zapoczątkował serię, która bardzo szybko stała się kinem klasy B. Wystarczy wspomnieć, że Jaws: The Revengei ostatnia część została uznana za jeden z najgorszych filmów w historii kina i zdobyła aż siedem Złotych Malin. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał 0% ocen pozytywnych. Ktoś też powinien powiedzieć twórcom, że rekiny nie ryczą, bo nie mają strun dźwiękowych.
Źródło: zdjęcie główne: Lightstorm Entertainment
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat