Strach się bać – graliśmy w Man of Medan

Dzięki uprzejmości firmy Cenega mieliśmy okazję zmierzyć się z własnymi lękami w grze Man of Medan.

Dzięki uprzejmości firmy Cenega mieliśmy okazję zmierzyć się z własnymi lękami w grze Man of Medan.

Nowa gra od twórców Until Dawn to twórcze rozwinięcie pomysłu interaktywnej przygody, w której motywem przewodnim są konsekwencje wyborów podejmowanych przez graczy. W The Dark Pictures: Man of Medan wprowadzono jednak pewną istotną nowość – możliwość zabawy w trybie kooperacji.

Kooperacja w trybie online połączy ze sobą dwóch graczy, zaś w trybie lokalnym zagramy nawet w pięć osób. Podczas pokazu przedpremierowego redakcję naEKRANIE reprezentowali redaktor naczelny Dawid Muszyński oraz Aleksander Mazanek. Musieliśmy wykazać się refleksem podczas sekwencji QTE i podejmować trudne decyzje mające wpływ na przebieg rozgrywki. A nie zawsze przychodziło to nam z łatwością ze względu na nasze odmienne temperamenty.

Wprowadzenie trybu kooperacji dodało The Dark Pictures: Man of Medan głębi. Gra wydaje się być znacznie bardziej angażująca niż jej poprzedniczka. Tytuł pozwala przeżyć historię na wiele różnych sposobów, a jej przebieg w dużej mierze zależy od partnera, z którym zasiadamy przy konsoli. O tym, jak nowy tryb sprawdzi się na dłuższą metę, dowiemy się już 30 sierpnia 2019 roku, w dniu oficjalnej premiery The Dark Pictures: Man of Medan.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV