TOP 20: Najlepsze gry o II wojnie światowej wszech czasów. W co warto zagrać?

Gry wideo z akcją osadzoną w czasie II wojny światowej niegdyś cieszyły się ogromną popularnością, z czasem ustępując miejsca współczesnym lub fikcyjnym konfliktom zbrojnym. Na przestrzeni lat pojawiło się jednak wiele perełek - postanowiliśmy więc przyjrzeć się najciekawszym produkcjom tego typu.

Gry wideo z akcją osadzoną w czasie II wojny światowej niegdyś cieszyły się ogromną popularnością, z czasem ustępując miejsca współczesnym lub fikcyjnym konfliktom zbrojnym. Na przestrzeni lat pojawiło się jednak wiele perełek - postanowiliśmy więc przyjrzeć się najciekawszym produkcjom tego typu.

1 Il-2 Sturmovik

O grze

Pierwsza część serii symulatorów, która zasłynęła dopracowaną oprawą wizualną oraz realistyczną rozgrywkę. Produkcja doczekała się kilku kontynuacji, z których najnowsza... Czytaj więcej

Symulatory lotnicze to gatunek, który w ostatnich latach nieco stracił na zainteresowaniu, a szczyt jego popularności przypada na początek XXI wieku. To właśnie wtedy na rynek trafił Il-2 Sturmovik, przenoszący graczy na front wschodni II wojny światowej. Gra nawet dzisiaj całkiem nieźle się trzyma i przez wielu uznawana jest za jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku.

1 Hearts of Iron

O grze

Akcję gry osadzono w latach 1936-1948. Gracze przejmują kontrolę nad jednym z państwem i dążą do zwycięstwa, które może zostać... Czytaj więcej

Hearts of Iron to jeden z najciekawszych przedstawicieli podgatunku określanego mianem "grand strategy". Gracze przejmują tu władzę nad jednym z państw w latach 1937-1946. Gra daje sporo swobody oraz oferuje wiele możliwości. Do tego dochodzi też możliwość rozgrywki wieloosobowej.

1 Blitzkrieg

O grze

Pierwsza część serii strategii czasu rzeczywistego przenosi graczy do czasów II wojny światowej. Gra stworzona przez Nival Interactive stawia większy... Czytaj więcej

Inne podejście do strategii z akcją osadzoną w czasach II wojny światowej oferuje seria Blitzkrieg, którą zapoczątkowano w 2005 roku. To dość typowe strategie czasu rzeczywistego, jednak wyróżniające się wysoką jakością wykonania, a także rozbudowaniem - w ręce graczy oddano tu trzy kampanie, a także wiele jednostek - w tym zarówno piechotę, jak i pojazdy. Również tu nie zabrakło rozgrywek wieloosobowych.

1 Wolfenstein II: The New Colossus

O grze

Akcja The New Colossus, osadzona w 1961 r. w Stanach Zjednoczonych, zabierze Blazkowicza (znanego wśród nazistów jako Terror-Billy) w podróż... Czytaj więcej

Najnowsza pozycja w naszym zestawieniu i zarazem gra, która łączy historyczne realia z licznymi elementami fikcyjnymi. To bezpośredni sequel poprzedniczki, The New Order, w którym trafiamy do roku 1961 do alternatywnej rzeczywistości, w której nazistom udało się wygrać II wojnę światową. Sama produkcja jest poza tym dopracowana i wciągająca, a strzelanie przy pomocy licznych broni sprawia tu masę frajdy.

1 Sudden Strike

O grze

Pierwsza część serii strategii czasu rzeczywistego, stworzona przez rosyjskie studio Fireglow. Rozgrywka nie odbiega tu od innych przedstawicieli tego gatunku... Czytaj więcej

To połączenie klasycznej strategii z grą taktyczną, w której możemy pokierować wojskami brytyjskimi, niemieckimi lub rosyjskimi. Twórcy oddali w ręce gracze naprawdę sporo możliwości. W trakcie starć z przeciwnikami możemy wykorzystać np. otoczenie, a wiele budynków i obiektów może zostać zniszczonych. Pomimo 18 lat na karku i niedzisiejszej oprawy, Sudden Strike nadal jest produkcją bardzo grywalną.


Poznaj klawiaturę multimedialną Logitech K400+

Strony:

Źródło: fot. Activision

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV