TOP 50: Najlepsze filmy animowane wszech czasów

Oto kolejna odsłona naszego subiektywnego rankingu wszech czasów. Tym razem wybrałam dla Was najlepsze animacje.

Oto kolejna odsłona naszego subiektywnego rankingu wszech czasów. Tym razem wybrałam dla Was najlepsze animacje.

count.gif?pc=1915398&rd=_RAND_

50. Antz (1998)

Mrówka Z jest zwykłym robotnikiem. Żyje w milionowej społeczności mrówek, w której każdy pełni określone zadanie. Robotnik nie może wiązać się z mrówczą księżniczką, jednak gdy Z zakochuje się w pięknej Bali, postanawia zrobić wszystko, by zdobyć jej serce.

49. Wzgórze królików (1978)

Ekranizacja bestsellerowej powieści Richarda Adamsa. Historia opowiada o stadzie królików, które stanęło przed trudnym wzywaniem: muszą znaleźć dla siebie nowy dom, ponieważ pozostanie w obecnym skaże ich na zagładę. Film bardzo alegoryczny, poruszający i zdecydowanie dla dorosłych.

48. Książę Egiptu (1998)

Mimo że powstają kolejne filmy ekranizujące biblijną historią o Mojżeszu i jego egipskim bracie, to wersja animowana wciąż jest niedościgniona. Wspaniale zrealizowana, z ujmującą muzyką i świetnie napisanymi bohaterami, szybko trafi do Waszych serc. Wzorowa adaptacja biblijnej tematyki.

47. Lilo and Stitch (2002)

Stitch to uroczy mały kosmita, który momentalnie wzbudza sympatię u widza w każdym wieku, a jego perypetie nasycone są dawką uniwersalnego humoru. To animacja, która nie tylko zapewnia świetną rozrywkę, ale też pozostawia w pozytywnym nastroju.

46. Corpse Bride (2005)

Tim Burton jest mistrzem w tworzeniu czarnych komedii, które mają w sobie mnóstwo specyficznego klimatu. Tym razem reżyser opowiedział historię żywego chłopaka, który przez przypadek wpada w sidła nieżyjącej dziewczyny. Ta za wszelką cenę chce go poślubić… Zabawnie, inteligentnie i z dużym dystansem o życiu i nieżyciu.

45. Kubuś i przyjaciele (2011)

Chyba wszyscy znamy Kubusia Puchatka. Ten sympatyczny miś o małym rozumku i wielkiej miłości do miodu zdobył sobie serca dzieci na całym świecie. W tej animacji znajdziecie wszystko to, co w Kubusiu najlepsze, i to, czego oczekuje się po jego losach: dużo uroku, ciepła i niewymuszonego humoru.

44. Mary and Max (2009)

Mary to ośmiolatka z Australii, która ma całe mnóstwo kompleksów, a Max to samotny 40-latek z Ameryki. Pomiędzy tą dwójką całkowicie obcych sobie ludzi rodzi się piękna listowna przyjaźń. Wzruszająca i przerażająco smutna animacja, która wzbudza wiele refleksji. Trudno o niej zapomnieć.


alicja-po-drugiej-stronie-lustra_na-ekranie-640x200-1

Strony:

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV