Przeczytaj w weekend

TOP 50: Najlepsze komedie wszech czasów

Na przestrzeni dekad powstało mnóstwo świetnych komedii. Oto te, naszym zdaniem, najlepsze z najlepszych.

Na przestrzeni dekad powstało mnóstwo świetnych komedii. Oto te, naszym zdaniem, najlepsze z najlepszych.

Jak porównać, czy bardziej śmieszy nas Borat czy Charlie Chaplin, Monty Python czy bracia Marx? No czasem trzeba. Oto więc zestaw 50 komedii najzabawniejszych. Niektóre balansują na granicy dobrego smaku, inne parodiują różne filmy, jeszcze inne mieszają komedię z pozostałymi gatunkami, ale naszym zdaniem trudno o dzieła jeszcze bardziej śmieszne - przynajmniej w świecie anglojęzycznym (z jednym małym polskim wyjątkiem). Oto nasze TOP 50.

Zobacz również: Najlepsze filmy 2016 roku

50. Krokodyl Dundee (1986)

Pamiętna australijska komedia o łowcy krokodyli, który w nowojorskiej miejskiej dżungli odnajduje się z czasem równie dobrze, co w australijskim buszu. Wielki hit sprzed trzech dekad, dziś trochę zapomniany, ale nie bez przyczyny nominowany za scenariusz do Oscara.

49. Rush Hour (1998)

Komedia sensacyjna o parze gliniarzy z różnych światów – wygadany Chris Tucker i spokojny gość z Azji, Jacke Chan, którzy wspólnie rozwiązują sprawę, a przy tym nieźle się bawią. Początek trylogii.

48. Shaun of the Dead (2004)

Świetny kinowy debiut brytyjskiego reżysera Edgara Wrighta. Parodia filmów o zombie, w której zmęczony życiem i skacowany Shaun początkowo nawet nie zauważa, że świat opanowały żywe trupy. A potem jest jeszcze śmieszniej.

47. Spies Like Us (1985)

Kultowa komedia z lat 80. Dwóch rządowych urzędników trafia w sam środek wielkiej afery szpiegowskiej i wydaje im się, że są naprawdę dobrzy w te klocki. Dan Aykroyd i Chevy Chase w swych najlepszych latach.

46. Police Academy (1984)

Absolutna klasyka komedii. Wielki hit ery kaset wideo. Opowieść o grupie niedorajd, która po naukach w tytułowej akademii policyjnej staje się świetnymi, choć mocno nieortodoksyjnymi stróżami prawa. Początek serii, która liczyła w sumie siedem części.

45. The LEGO Movie (2014)

Jedyna w zestawieniu animacja - i to z tych skierowanych bardziej dla dzieci - ale równocześnie, bez żadnych wątpliwości, jeden z najzabawniejszych filmów ostatnich lat. Świetne wykorzystanie potencjału i materiału popularnych klocków i wymieszania wielu różnych popularnych bohaterów i licencji. Doskonała rozrywka.

44. Przyjęcie (1968)

Genialna komedia pomyłek i satyra na blichtr Hollywood. Oto nieznany nikomu aktor trafia na ekskluzywne przyjęcie i nieświadomy tutejszych zwyczajów wprowadza wielkie zamieszanie. Peter Sellers w życiowej formie.

Strony:

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV