Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Był sobie chłopiec (2014)

About a Boy

Śr. ocena 7.5

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

Pieniądze szczęścia nie dają – o ile nie jesteś wiecznym chłopcem i nie nazywasz się Will Freeman.

Jason Katims jest mistrzem, jeśli chodzi o branie z pozoru istotnych tematów społecznych i przerabiania ich zupełnie po swojemu, dzięki czemu About a Boy nieustannie bawi się konwencją, którą sam sobie narzucił. Podobnie jest i tym razem, choć odnoszę nieodparte wrażenie, że twórcy trochę przeszarżowali, przez co efekt ich działań okazał się być odwrotny do zamierzonego, a ja zamiast odczuwać powagę sytuacji nie potrafiłam się przestać uśmiechać.

Biorąc pod uwagę fakt, iż serial jest sitcomem, nie spodziewam się, by próbował przekazywać nam prawdy moralne. Raczej rzuca nam w twarz truizmami z domieszką komizmu, przypominając o takich wartościach jak miłość, przyjaźń czy rodzina. Tym razem trudno mi było uwierzyć w prawdziwość przekazu oraz fakt, jak bardzo cała sytuacja odbiega od rzeczywistości. Żyjemy w czasach, gdy romantyzm umarł, a zastąpił go fiskalizm, dlaczego więc ktoś próbuje nam wmówić, że świat rządzi się innymi prawami?

I choć całość podana jest w przyjemny, lekkostrawny sposób, to mimo wszystko powoli zaczyna mnie męczyć formuła serii i fakt, że rozwój postaci z odcinka na odcinek jest na poziomie zerowym. Wielka szkoda, bo zebrana obsada sprawdza się znakomicie i bardzo chciałabym zobaczyć, jak aktorzy poradziliby sobie z tego typu wyzwaniem. O ile miło ogląda się Willa w roli dużego chłopca, o tyle z odcinka na odcinek odnoszę coraz większe wrażenie, że nie uczy się na swoich błędach. Jakby twórcy zupełnie zapomnieli, że parę epizodów wcześniej odebrał od życia ważną lekcję, stwierdzając, iż jest to przecież zupełnie bez znaczenia.

Od dłuższego czasu przewija się także wątek Willa i Sam, padają wielkie słowa, ale nic z tego więcej nie wynika. Może bycie w związku to dla niego zbyt duże wyzwanie? Szkoda tylko, że nikt nie pokazuje tego na szklanym ekranie. Zero emocji, zero zaangażowania, zero zainteresowania. Mimo to kolejny odcinek pokazuje, że Katims ma pomysł na ten serial i konsekwentnie go realizuje, a choć pełno w nim zgrzytów, to dalej ogląda się go z dużą przyjemnością, szybko zapominając o tym, co jest z nim nie tak. 

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

 

 

Powiązane Artykuły

Marcin Rączka
-

Nowe seriale w październiku. Nie przegap!

Sezon 2014/15 rozkręca się coraz mocniej! W październiku będziemy świadkami wysypu nowych seriali. Na premiery…

Adam Siennica
-

Dziś wieczorem w telewizji – 18.09.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś…

Adam Siennica
-

Dziś w telewizji – 11.09.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś…

Wielu autorów
-

Dziś wieczorem w telewizji – 04.09.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]