Apple może wydać nawet pół miliarda na serwis Arcade

Uruchomienie przez Apple usługi subskrypcyjnej dla graczy może okazać się bardzo kosztowną inwestycją. Według Financial Times za stworzenie startowego pakietu gier firma zapłaci setki milionów dolarów.

Uruchomienie przez Apple usługi subskrypcyjnej dla graczy może okazać się bardzo kosztowną inwestycją. Według Financial Times za stworzenie startowego pakietu gier firma zapłaci setki milionów dolarów.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  Apple 

Pod koniec marca Tim Cook ujawnił plany Apple na podbój rynku usług subskrypcyjnych. Dzięki News+ firma ma zostać potentatem branży cyfrowych magazynów, a uruchomienie Apple TV+ będzie próbą zmierzenia się z potencjałem Netflixa. Ale najbardziej tajemniczym projektem wydaje się Arcade, platforma gamingowa, która da posiadaczom iSprzętów dostęp do bogatej biblioteki gier w zamian za wnoszenie opłaty subskrypcyjnej.

Choć nie wiadomo na razie, jakie dokładnie tytuły znajdą się w ofercie korporacji, uruchomienie usługi będzie kosztować Apple małą fortunę. Według raportu opublikowanego przez Financial Times korporacja może wydać nawet pół miliarda dolarów, aby dostarczyć graczom zapowiadane 100 gier na start usługi.

Znaczną część tej kwoty pochłonie oczywiście produkcja samych gier - w końcu firma chce, aby były to tytuły dostępne na zasadzie ograniczonej wyłączności. Oznacza to, że na smartfonach i tabletach zagrają w nie tylko subskrybenci usługi Arcade. Warto jednak zauważyć, że wyłączność ma dotyczyć jedynie rynku mobilnego - nic nie stoi na przeszkodzie, aby twórcy gier wypuścili swoje produkcje również na pecety czy konsole.

Projekt wciąż jest owiany mgłą tajemnicy. Nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie wystartuje Arcade ani ile trzeba będzie zapłacić za miesięczną subskrypcję. Jeśli cena będzie przystępna, serwis może okazać się ciekawą alternatywą dla kupowania gier mobilnych na wyłączność.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Apple

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV