Przeczytaj w weekend

Avengers: Koniec gry - kto podróżował w czasie do tego roku? Zaskakujący easter egg

W sieci odkryto nowy easter egg z filmu Avengers: Koniec gry, który jest związany z podróżami bohaterów w czasie.

W sieci odkryto nowy easter egg z filmu Avengers: Koniec gry, który jest związany z podróżami bohaterów w czasie.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Dziś w Stanach Zjednoczonych film Avengers: Koniec gry zadebiutował w wersjach Blu-ray i DVD. Użytkownicy portalu Reddit już od kilku dni prowadzą liczne dyskusje na temat zawartych w produkcji easter eggów. Ten, który odkryto ledwie wczoraj, może zaskakiwać. 

W ekranowej historii widzieliśmy sekwencję, w której Nebula przy pomocy maszyny chce sprowadzić Thanosa z 2014 roku do aktualnej linii czasowej. Po powiększeniu monitora zauważymy, że w programie służącym podróżom w czasie wpisane są 3 daty: 2012, listopad 2009 i styczeń 2988.

O ile rok 2012 nie budzi wątpliwości - Mściciele cofali się do momentu bitwy o Nowy Jork, o tyle dwa pozostałe owiane są tajemnicą. Przy roku 2009 fani spekulują, że może tu chodzić np. o moment ujawnienia się przez Tony'ego Starka jako Iron Mana, jednak na razie dyskusje te pozostają w sferze domysłów.

Ciekawsza wydaje się kwestia roku 2988. Warto zaznaczyć, że w maszynie pojawia się adnotacja o okresie przed naszą erą. W roku 2988 p.n.e. odbyła się pierwsza bitwa o Svartalfheim, którą widzieliśmy już w filmie Thor: Mroczny świat. To wówczas dziadek przyszłego boga burzy i piorunów, Bor, był w posiadaniu Kamienia Rzeczywistości i walczył z armią dowodzonych przez Malekitha Mrocznych Elfów. 

Niektórzy komentatorzy przekonują, że Avengers mogli podróżować do tego momentu dziejów, by już wówczas przejąć Eter. Inni internauci wychodzą z założenia, że na ekranie zobaczyliśmy po prostu pozostałość po niewykorzystanej scenie. 

null

Źródło: Reddit/Marvel Studios / zdjęcie główne: Marvel/uhdpaper.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV