Avengers: Wojna bez granic - usunięta scena miała nawiązać do Wojny bohaterów

Scena usunięta z filmu Avengers: Wojna bez granic początkowo miała nawiązywać do jednej z sekwencji produkcji Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Scena usunięta z filmu Avengers: Wojna bez granic początkowo miała nawiązywać do jednej z sekwencji produkcji Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Kilka dni temu prezentowaliśmy Wam szkice koncepcyjne pochodzące ze scen usuniętych z ostatecznych wersji filmów Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry - pokazywały one choćby śmierć Nicka Fury'ego, Hulka z małym dzieckiem czy Nebulę z Rękawicą Nieskończoności. Jeszcze większe zainteresowanie odbiorców w ostatnim czasie zdaje się wzbudzać inna z prac, która łączy Wojnę bez granic z obrazem Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Chodzi tu bowiem o szkic koncepcyjny ze sceny usuniętej z Infinity War. Przypomnijmy, że w jednej z sekwencji widzimy, jak Proxima Midnight i Corvus Glaive atakują w Szkocji Visiona i Scarlet Witch w celu pozyskania Kamienia Umysłu z głowy herosa. Bohaterom przychodzą na odsiecz Kapitan Ameryka, Falcon i Czarna Wdowa. Jak ujawnia jednak grafik koncepcyjny Phil Saunders, do walki mieli przyłączyć się także James Rhodes i Bruce Banner w zbroi Hulkbustera.

Co ciekawe, pierwszy z nich miał zdalnie pilotować zbroję War Machine - wszystko przez zespół stresu pourazowego, którego nabawił się w wyniku swojego wypadku z Wojny bohaterów. Zdaniem Saundersa to nawiązanie miało rozwinąć i pogłębić wątek Rhodesa. Oto wspomniana wyżej grafika:

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV