Call of Duty: Modern Warfare to najlepiej sprzedająca się gra 2019 roku

Szef Activision jest bardzo zadowolony ze sprzedaży gry Call of Duty: Modern Warfare. Gra w kilka dni po premierze zarobiła więcej niż film Joker.

Szef Activision jest bardzo zadowolony ze sprzedaży gry Call of Duty: Modern Warfare. Gra w kilka dni po premierze zarobiła więcej niż film Joker.

Call of Duty: Modern Warfare jest cenione pośród graczy i ma dobrą prasę. Gra zbiera znakomite oceny w recenzjach, a niebawem na łamach naEKRANIE.pl będziecie mogli zapoznać się z nasza opinią o tej produkcji. Tak dobre przyjęcie nie pozostało bez wpływu na świetną sprzedaż i wyniki finansowe.

Twórcy gier lubią porównywać swoje tytuły z kinowymi hitami. Z takiego porównania nie omieszkał skorzystać Bobby Kotick, szef Activision, wydawcy gry. W krótkiej wypowiedzi zestawił on ze sobą wyniki box office filmu JokerCall of Duty: Modern Warfare, która na rynku ukazała się raptem kilka dni temu. Szef Activision oznajmił, że nowa odsłona sztandarowej marki wydawcy, zaledwie w ciągu 3 dni od premiery wygenerowała przychód w wysokości 600 milionów dolarów i stała się jednocześnie najlepiej sprzedającą się grą premium 2019 roku. 

Call of Duty jest ponownie najlepiej sprzedającą się nową grą premium roku, co świadczy o niesłabnącej popularności marki na konsolach, PC, platformach mobilnych i w świecie e-sportu. W pierwsze trzy dni od premiery Call of Duty: Modern Warfare zarobiło dwa razy więcej niż Joker podczas otwarcia box-office - przekazał inwestorom szef Activision

Źródło: investor.activision.com / fot. Activision

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV