Castle Rock – 2. sezon nawiąże do Misery. Kto zagra Annie Wilkes?

Castle Rock to serial ze świata Stephena Kinga. Potwierdzono, że w 2. sezonie pojawi się postać Annie Wilkes z Misery - kto zagra bohaterkę?

Castle Rock to serial ze świata Stephena Kinga. Potwierdzono, że w 2. sezonie pojawi się postać Annie Wilkes z Misery - kto zagra bohaterkę?

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  Castle Rock 

Castle Rock to serial ze świata Stephen King, który został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Produkcja jest utrzymywana w gatunku horroru i samego początku zapowiadano ją jako historię mroczną i psychologiczną. Akcja rozgrywa się w tytułowym miasteczku, a kolejne wątki są zaczerpnięte z całokształtu twórczości Kinga i spięte w jedność. Produkcja jest realizowana w formie antologii, co oznacza, że każdy sezon opowie o czymś innym.

Zgodnie z nowymi informacjami, 2. sezon serialu będzie wyraźnie odwoływał się do powieści Misery, która doczekała się także swojej filmowej adaptacji. W produkcji zobaczymy Annie Wilkes, pogrążoną w obsesji dziewczynę, którą w filmie grała Kathy Bates. Tym razem odtwórczynią tej roli będzie Lizzy Caplan.

W obsadzie 2. sezonu są także Tim Robbins, Elsie Fisher, Garrett Hedlund, Barkhad Abdi, Yusra Warsama i Matthew Alan.Oto w kogo wcielą się aktorzy:

  • Tim Robbins - Reginald “Pop” Merrill; głowa rodziny zanurzonej w kryminalnym światku. Mężczyzna jest schorowany i umiera na raka. W tym trudnym czasie spędza dużo czasu z rodziną.
  • Garrett Hedlund - John “Ace” Merrill; owiany złą sławą lokalny zbir, który przejmuje interesy swojego zmarłego wuja.
  • Matthew Alan - Chris Merrill; siostrzeniec Reginalda i brat Johna. Zależy mu na tym, by utrzymać pokój między Merrillami a resztą społeczeństwa.
  • Yusra Warsama - doktor Nadia Omar; lekarka, która zdobyła wykształcenie na Harvardzie. Jej racjonalny i naukowy umysł zostanie wystawiony na próbę.
  • Barkhad Abdi - Abdi Omar; starszy brat Nadii, który chce zbudować kulturowe centrum dla przedstawicieli swojego narodu i walczyć o swoje korzenie w Maine.
  • Elsie Fisher - Joy; nastoletnia córka Annie, która korzysta z nauczania w domu. Dziewczynka zaczyna zadawać pytania na temat zdrowia psychicznego swojej matki.
  • Lizzy Caplan - Annie Wilkes, matka Joy, pogrążona w obsesji pielęgniarka.

Na razie nie ma informacji o tym, by w nowej odsłonie powróciła którakolwiek z postaci z 1. sezonu. Będziemy informować o rozwoju projektu.

Castle Rock - data premiery 2. sezonu nie jest znana.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV