Czwartkowa aktualizacja oferty Showmax – tydzień 54
W tym tygodniu na Showmax ostatni odcinek Egzorcysty, 5. sezon kultowego wiktoriańskiego kryminału, biografia słynnej polskiej noblistki i dobry drink od Charlesa Bukowskiego. Co jeszcze? Sprawdźcie sami.
W tym tygodniu na Showmax ostatni odcinek Egzorcysty, 5. sezon kultowego wiktoriańskiego kryminału, biografia słynnej polskiej noblistki i dobry drink od Charlesa Bukowskiego. Co jeszcze? Sprawdźcie sami.
W najbliższą sobotę w roli gospodarza SNL Polska wystąpi po raz pierwszy kobieta - Joanna Krupa, aktorka, celebrytka i osobowość telewizyjna, wraz ze stałą obsadą weźmie udział w skeczach oraz wygłosi monolog rozpoczynający program. Na scenie muzycznej wystąpi hip hopowy duet Bisz / Radex.
A dzisiaj do końca dobiegła pierwsza seria Egzorcysta Bartosz Walaszek. Finałowy odcinek nosi tytuł W szponach Belzedupa i jak łatwo się domyśleć, koncentruje się na konfrontacji między Bonerem a władcą piekieł.
Jutro powraca jeden z najlepszych seriali wojennych. Dziesiąty odcinek The Brave podejmuje akcję dokładnie tam, gdzie zakończył się poprzedni. Jaz po zlikwidowaniu groźnego terrorysty zostaje uprowadzona przez irańskie służby bezpieczeństwa. Dalton i spółka muszą zrobić wszystko, aby uratować partnerkę.
W niedzielę, jak co tydzień, kolejna dawka przygód Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.. Konflikt między głównymi bohaterami a agresywną rasą obcych wchodzi na nowy poziom. Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego odcinka walka staje się coraz bardziej bezkompromisowa.
Dzisiaj Showmax zaktualizował swoją ofertę o 5. sezon Ripper Street To ostatni sezon tego mrocznego brytyjskiego kryminału. Sześcioodcinkowa historia jest definitywnym zamknięciem serialu i godnym uwieńczeniem rozbudowanej fabuły.
Jeśli chodzi o filmy, to dzisiaj na Showmax również pojawiło się kilka ciekawych pozycji. Marie Curie to filmowa biografia słynnej noblistki z Karolina Gruszka w roli głównej. Film francuskiej reżyserki Marie Noëlle pokazuje Skłodowską jako kobietę pełną pasji i gorących uczuć. Jej dokonania naukowe są tutaj jedynie tłem opowieści. Na pierwszym planie znajdują się – miłość, tęsknota i życie osobiste genialnej chemiczki. Akcja filmu zamknięta jest w ramach czasowych, w okresie między pierwszą i drugą nagrodą Nobla. Obraz pokazuje, jak w świecie zdominowanym przez mężczyzn trudno jest osiągnąć kobiecie sukces. Nawet tak silnej kobiecie jak Maria Skłodowska.
Francuski film La taularde opowiada dramatyczną historię kobiety, która trafia do więzienia za zbrodnię, popełnioną przez jej ukochanego. Czy dla miłości kobieta zgodzi się wyrzec wolności? Gdzie leży granica jej poświęcenia?
Kolejny film to Barfly od samego Charles Bukowski, film inspirowany jego twórczością. Mickey Rourke, Faye Dunaway, obskurne knajpy, litry alkoholu i rodzące się uczucie między dwójką samotnych ludzi. Tylko u Bukowskiego życie może być jednocześnie piękne i nieznośne.
Powaqqatsi natomiast to kontynuacja słynnego Koyaanisqatsi. Film jest sekwencją zdjęć i kadrów pokazujących, bez ani jednego słowa komentarza, funkcjonowanie kultur ludzkich w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.
Na platformie zadebiutował również kolejny bardzo ciekawy polski obraz. Akcja filmu Szczęście świata w reżyserii Michał Rosa toczy się w 1939 roku, tuż przed wybuchem II wojny światowej oraz w latach 50. Warszawski dziennikarz (Tomasz Borkowski) w poszukiwaniu tajemniczego pisarza trafia do kamienicy na Górnym Śląsku. Poznaje tam rzeszę niezwykle oryginalnych postaci. Budynek zamieszkują między innymi genialny matematyk Rufin (Dariusz Chojnacki), ekscentryczny botanik Tomasz (Krzysztof Stroiński) i zaborcza matka (Agata Kulesza) wraz z niepokornym nastoletnim synem. W kamienicy mieszka też piękna Róża (Karolina Gruszka), obiekt westchnień mężczyzn i zazdrości kobiet. Wszyscy oni tworzą nietypową wspólnotę lokatorów, która w brutalnej rzeczywistości próbuje odnaleźć odrobinę szczęścia. Gdy jednak Róża niespodziewanie znika, w sercach mieszkańców pojawia się pustka. Czy będzie ona końcem szczęścia czy początkiem czegoś nowego?
Film został doceniony na wielu festiwalach filmowych. Nagrodzono go między innymi Złotymi Lwami w Gdyni za najlepszą scenografię oraz nagrodą główną na Lubuskim Festiwalu Filmowym Kinematografii Krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Szczęście świata to film dla osób lubiących kino subtelne i nastrojowe, pełen smaczków i ukrytych niuansów. W sam raz dla miłośników polskich, kameralnych obrazów, gdzie liczy się klimat opowieści, a nie ciągłe zaskakiwanie nagłymi zwrotami akcji.
Źródło: zdjęcie główne: Materiały promocyjne
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat