Gra o tron - spin-off ze smokami zamówiony. Jest tytuł i plakat!

HBO podjęło decyzję i zamawia realizację sezonu spin-offu serialu Gra o tron. Oficjalnie ogłoszono szczegóły i tytuł.

HBO podjęło decyzję i zamawia realizację sezonu spin-offu serialu Gra o tron. Oficjalnie ogłoszono szczegóły i tytuł.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  spin-off 

Gra o tron powraca. HBO oficjalnie zamówiło realizację sezonu pierwszego spin-offu, który nosi tytuł House of the Dragon. Za scenariusz odpowiadają George R.R. Martin (autor książkowej Gry o tron) oraz Ryan Condal (znany z Colony). Projekt oparty jest na książce Ogień i krew Martina.

Ryan Condal będzie showrunnerem razem z Migquelem Sapochnikiem, uważanym za najlepszego reżysera Gry o tron (to on stworzył najlepsze bitwy na czele z Bitwą Bękartów). Pilot zostanie wyreżyserowany przez Sapochnika, ale ma stanąć za kamerą również innych odcinków. Praca na planie ma ruszyć bardzo szybko, ale jeszcze nie ogłoszono dokładnej daty. Prace nad tym projektem trwają od miesięcy.

Gra o tron - o czym opowie spin-off?

Fabuła rozgrywa się 300 lat przed wydarzeniami z Gry o tron. Jest to historia sukcesów rodu Targarynów i ich tragicznego końca. Z hitu HBO mniej więcej wiemy, jak skończyli przodkowie Daenerys Targaryen. Wcześniej mówiono, że w tym spin-offie ważną rolę odegrają smoki.

Według dziennikarzy w produkcji są jeszcze dwa spin-offy. Na razie żadnych decyzji wobec nich nie podjęto. Przypomnijmy, że 29 października skasowany spin-off Gry o tron z Naomi Watts, którego pilot nie przypadł do gustu osobom decyzyjnym w HBO. Tam mieliśmy tylko zamówienie realizacji pilota, tutaj HBO od razu daje zielone światło na stworzenie sezonu, który trafi na ekrany.

fot. materiały prasowe

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV