Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - kiedy będą recenzje? Nowe informacje

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie już niedługo na ekranach kin. Do sieci trafiają nowe wypowiedzi oraz dokładna data wygaśnięcia embargo na recenzje.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie już niedługo na ekranach kin. Do sieci trafiają nowe wypowiedzi oraz dokładna data wygaśnięcia embargo na recenzje.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie już miały pierwsze pokazy dla dziennikarzy, którzy przeprowadzali wywiady z aktorami i twórcami. Do premiery jeszcze odbędą się pokazy prasowe, ale dzięki amerykańskim dziennikarzom wiemy, kiedy wygasa embargo na recenzje: 18 grudnia o 9:01 czasu polskiego. Najpewniej wówczas opublikujemy także nasze przemyślenia na ten temat.

J.J. Abrams odniósł się też do pytania o pokazy testowe, które są standardem w największych superprodukcjach. W sieci można znaleźć różne dziwne plotki o tym, że płyną z nich fatalne opinie o filmie złego Disneya. Okazuje się, że Skywalker. Odrodzenie nie miał żadnych pokazów testowych, aby zapobiec wyciekom informacji. Podobna sytuacja miała miejsce z każdym kinowym filmem ze świata Gwiezdnych Wojen w ostatnich latach. W innym wywiadzie reżyser wyjawił, że w Ostatnim Jedi najbardziej zaskoczyła go śmierć Phasmy, bo jego zdaniem ta postać mogła jeszcze mieć coś ciekawego do zrobienia.

Według Kathleen Kennedy, szefowej Lucasfilmu, pożegnanie się z Colinem Trevorrowem nie było spowodowane konfliktem. Nie był on częścią ekipy pracującej przy Przebudzeniu Mocy, więc nie znał od razu ogólnego planu na całą trylogię, a jego wizja była dla pozostałych producentów nie tym, czego oczekiwali. Czas jednak leciał, więc musieli szybko podjąć decyzje i dlatego zdecydowano się na zmianę filmowca na J.J. Abrams. Trevorrow ostatecznie jest wymieniony w napisach jako współautor historii, bo Abrams wykorzystał niektóre jego pomysły.

Richard E. Grant wyjawia, że tworząc postać oficera Najwyższego Porządku inspirował się kreacją Petera Cushinga, który w Gwiezdnych Wojnach wcielał się w okrutnego Tarkina.

Disney opublikował oświadczenie skierowany do osób cierpiących na epilepsję i inne dolegliwości neurologiczne, które mogą być pogarszane przez migające światło. Ostrzegają, że Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie ma sceny z migającym światła, które mogą u takich osób wywołać groźną reakcję. W oświadczeniu proszę o informowanie o tym w kinach.

Oscar Isaac zapytany o to, czy wróciłby do roli Poe Damerona w serialu Disney+ odpowiedział prosto: nie. Aktor nie jest tym kompletnie zainteresowany.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie - premiera 19 grudnia.

 

 

Źródło: comicbook.com, ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV