Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Joel powróci w The Last of Us: Part II. Mnóstwo szczegółów dotyczących gry

Joel i Ellie to zgrana para pierwszej części gry. Wiemy, że w The Last of Us: Part II zobaczymy Ellie, ale czy Joel powróci? Twórcy dzielą się informacjami.

The Last of Us: Part II zapowiada się na smakowity kąsek dla posiadaczy PlayStation 4. O produkcji wiadomo niezbyt dużo, a E3 jest dobrym miejscem, by podzielić się z graczami pewną porcją informacji. Tak też zrobili twórcy, którzy podczas panelu poświęconego grze chętnie o niej opowiadali.

-
-

Przede wszystkim w grze postawiono na zwiększenie realizmu. Przeciwnicy mają być bardziej inteligentni, mają się ze sobą komunikować i rozmawiać. Walka również ma wznieść się na wyższy poziom realizmu. Dlatego postawiono na nową mechanikę uniku, a ten sam ma być ważnym elementem potyczki wręcz. Koniec z „telepatyczną więzią” wrogów. Teraz, jak któryś zobaczy Ellie, to będzie nawoływał swoich kompanów.

Co do mechaniki rozgrywki, to dodano kilka nowości, których w 1. części nie było. Jest skok, czołganie się, wciskanie w wąskie szczeliny. Innymi słowy – znów zwiększenie realizmu.

W kwestii unikania wzroku przeciwników znaczenie będzie miało otoczenie. Przykładowo im wyższa trawa, tym trudniej przeciwnikom będzie wypatrzeć bohatera gry i analogicznie w przeciwnym kierunku.

Znów kluczową kwestią będzie przetrwanie i survival, więc każdy materiał dostępny w grze będzie na wagę złota. Gracze często będą musieli podejmować decyzję, czy wroga zlikwidować w walce wręcz i zaoszczędzić cenną amunicję, czy może posłać kulkę między oczy i liczyć na łut szczęścia przy poszukiwaniu amunicji.

The Last of Us: Part II będzie oferowało crafting. Naughty Dog wymienia tutaj tworzenie różnych rodzajów amunicji.

W kwestii technicznej ekipa odpowiedzialna za grę chwali się tym, że korzystają z bardziej zaawansowanej techniki mo-capu twarzy niż to miało miejsce w przypadku Uncharted 4: Kres Złodzieja. To oczywiście będzie miało przełożenie na grę, gdzie zobaczymy bardziej naturalne twarze, więcej zmarszczek, ruchów mimicznych, itp. Usprawniono także technikę Eyeball.

The Last of Us: Part II akcja rozgrywać się będzie w 2. różnych ramach czasowych. W jakich dokładnie? Nie wiadomo. Pokazana scena w kościele rozgrywa się 4 lata po wydarzeniach z części 1., gameplay z dema 5 lat po wydarzeniach z „jedynki”.

Twórcy podzielili się także informacją, na którą bardzo czekali gracze. Czy Joel pojawi się w grze? Odpowiedź jest twierdząca, ale nie wiadomo, jak ją zrozumieć. Przekazano nam, że Joel jest tam gdzieś, w Jackson.

 

 

 

Źródło: youtube.com; resetera.com / fot. SCEE
 

 

Powiązane Artykuły

Aleksander Mazanek
-

[E3] Podsumowanie konferencji Sony – informacje, zwiastuny, gameplaye

E3 chyli się ku końcowi. Co na swojej konferencji przygotowało dla nas Sony?

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

50 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Rosamund Pike odmówiła rozebrania się na…

Rosamund Pike wspomina swoje doświadczenie z castingu do roli w filmie o Jamesie Bondzie, gdzie…

Michalina Reda
-

To 2 – James McAvoy kontuzjowany…

James McAvoy zmierzył się z Pennywise'em i... poległ. Aktor doznał kontuzji podczas kręcenia jednej ze…

Michalina Reda
-

Scenarzysta Fantastycznej Czwórki przeprasza za film

Po zawstydzonym reżyserze przyszedł czas na zawstydzonego scenarzystę. Jeremy Slater przeprasza fanów Marvela za film…

Adam Siennica
-

Excalibur, dinozaury i podróże w czasie.…

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Ostatnie Rekinado: Ząb czasu. Jest to ostatnia odsłona popularnej…

Michalina Reda
-

Spider-Man na lotnisku. Nowe wideo z…

W sieci pojawił się kolejny zakulisowy klip wideo, pokazujący pracę na planie filmu Spider-Man: Far…

Co o tym sądzisz?