Król Lew w box office jak Avengers: Koniec gry? Kapitalne prognozy

Czy Król Lew w box office poradzi sobie tak dobrze jak Avengers: Koniec gry? Są już pierwsze prognozy w tej materii.

Czy Król Lew w box office poradzi sobie tak dobrze jak Avengers: Koniec gry? Są już pierwsze prognozy w tej materii.

Choć do premiery filmu Król lew pozostały jeszcze niespełna dwa miesiące, analitycy box office już od dłuższego czasu zastanawiają się nad tym, czy nadchodząca produkcja będzie święcić w kinach tak wielkie triumfy jak Avengers: Koniec gry. Najnowszą, długoterminową prognozę w tej kwestii przedstawia teraz ceniony w branży Shawn Robbins z portalu Box Office Pro. 

Według jego szacunków Król Lew w weekend otwarcia w USA powinien osiągnąć wpływy rzędu 180-230 mln dolarów, co byłoby najlepszym wynikiem jeśli chodzi o jakikolwiek stworzony przez Disneya remake (rekord dzierży Piękna i Bestia z 2017 roku - 174 mln USD), jak również najlepszym rezultatem na tym polu w lipcu (przy czym należy dodać, że po uwzględnieniu inflacji Mroczny Rycerz w analogicznym okresie może pochwalić się wpływami w wysokości 201 mln USD). 

Zdaniem Robbinsa w samych tylko Stanach Zjednoczonych produkcja powinna ostatecznie zainkasować na swoim koncie ok. 650 mln USD. Wpływ na tak znakomity rezultat w ocenie analityka będą miały przede wszystkim kultowy status pierwotnej wersji z 1994 roku, ogromna popularność zwiastuna w sieci (225 mln wyświetleń), jak również uznana obsada i ścieżka dźwiękowa Hansa Zimmera. Z drugiej jednak strony Robbins zauważa, że ostatnie remaki filmów Disneya wcale nie osiągają takich wyników, by odwołać się tylko do produkcji Dumbo

Przypomnijmy, że Avengers: Endgame po trwającym weekendzie w USA powinien osiągnąć już na tamtejszym rynku wpływy rzędu 800 mln USD. 

Król Lew w kinach w Polsce zadebiutuje 19 lipca. 

  

Źródło: Box Office Pro / zdjęcie główne: Disney/Marvel/Geek Vibes Nation

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV