Majowe zapowiedzi Timof Comics. Jest Sandoval i McKean
Wydawnictwo Timof Comics przygotowało na ten miesiąc aż dziewięć premier. Poznajcie szczegóły i obejrzyjcie plansze.
Wydawnictwo Timof Comics przygotowało na ten miesiąc aż dziewięć premier. Poznajcie szczegóły i obejrzyjcie plansze.
Timof Comics przygotowało na koniec miesiąca szereg premier - tradycyjnie przybliżających polskim czytelnikom dzieła rodzimych i zagranicznych twórców z różnych zakątków świata.
Premiery komiksów odbędą się 22 maja podczas festiwalu Komiksowa Warszawa i Warszawskich Targów Książki. Podczas festiwalu pojawią się także autorzy niektórych z poniższych albumów: Dave McKean, francuscy autorzy komiksu Irena o Irenie Sendlerowej, Gradimir Smudja i Tony Sandoval.
Oto zapowiedzi Timof Comics na maj:
Joann Sfar - Mały Wampir
Mały Wampir to niedojrzała wersja wampira Fernanda, znanego czytelnikom z albumów Wampir i Aspirine. W tej opowieści towarzyszą mu - nieodłączny różowy pies Pomiduch, ludzi przyjaciel Michel, wampirza mama Pandora, straszny Kapitan Umarlaków, i zestaw przezabawnych potworów - skatologiczny Morg, krwiożerczy Kłod i wielooki Oczarz. Bohaterowie przeżywają tysiące przygód w tym zbierającym całą serię albumie. Joann Sfar pracuje obecnie nad animowaną wersją przygód Małego Wampira.
Mały Wampir zapewni czytelnikom dużo dzikiej zabawy, wesołego i inteligentnego humoru, delirium, ckliwości, nieograniczonej niczym wyobraźni i ekscytujących przeżyć. Album zawiera wszystkie 7 oryginalnych tomów, w tym zdobywcę Nagrody dla najlepszego komiksu dziecięcego w Angouleme: Mały Wampir i micha kupy.
Gipi - Ziemia swoich synów
Nieznana przyszłość, ojciec i dwóch synów, starający się przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Ich życie w domku nad jeziorem sprowadza się do codziennej walki o przetrwanie. Społeczeństwo nie istnieje. Każde zetknięcie z innymi jest niebezpieczne. Ojciec każdego dnia zapisuje coś w notatniku, ale nie uczy swoich synów czytać. Nie, oni mają nauczyć sie przetrwać w tym surowym świecie, pozbawionym uczuć.
Gipi tworzy wizję postapokaliptycznego świata, która jest przerysowanym obrazem naszej rzeczywistości. Zniszczony świat, w którym wszyscy walczą o przetrwanie, wzajemnie się zabijają i zniewalają. Ale w tym świecie po cywilizacji, jest iskierka nadziei, dla dwóch chłopców, w których człowieczeństwo, objawi się w nieoczekiwanym momencie.
Ziemia swoich synów została uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń na włoskiej scenie komiksowej 2016 roku.
Dave McKean - Cages
Klatki to bardzo kameralna historia, z kilkorgiem protagonistów i akcją toczącą się w obrębie jednej kamienicy, nocnego klubu i paru okolicznych ulic.
W owym hermetycznym mikrokosmosie pojawia się niespełniony malarz Leo Sabarsky. Przybywa on do czynszówki o nazwie Meru House w poszukiwaniu inspiracji - uważa, że się wypalił, że skończyły mu się pomysły. Obok jałowych przymiarek do nowych obrazów Sabarsky spędza czas, próbując dojść do ładu z nowymi sąsiadami. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż Meru House zamieszkują: głuchoniemy właściciel galerii, któremu bez przerwy mylą się karteczki ze słowami; starsza pani, bezustannie czekająca z kolacją na męża, który nie wrócił z pracy już od pięciu lat; przyrodniczka, która do tego stopnia pokochała przedmiot swoich badań, że w swoim mieszkaniu wyhodowała całkiem sporej wielkości las; czarnoskóry muzyk, który jest w stanie wydobyć dźwięk nawet z kamieni; niedosłysząca dozorczyni z obsesją na punkcie gołębi... Niemal każdy, kto pojawia się na kartach komiksu McKeana, mniej lub bardziej odbiega od stereotypowych wyobrażeń o normalności.
Kamienica wydaje się pochodzić z innego świata: rusztowanie w ciągu nocy przemienia się w szkielet jakiegoś kosmicznego stwora i znika bez śladu, w okiennych szybach można zobaczyć obrazy z przyszłości, a swego rodzaju pieczę nad całym domem sprawuje tajemniczy Czarny Kot, który wcale nie jest zwykłym kotem.
Cédric Villani, Baudoin - Księżycowi marzyciele
Werner Heisenberg, niepewny.
Alan Turing, wyzwoleniec.
Leo Szilard, wędrowny prorok.
Hugh Dowding, niebiański rycerz.
Fizycy, matematycy i wojskowi, byli kluczowymi aktorami, tylko dyskretnymi, podczas przygody, która ich przerosła: II wojny światowej. Jednego dnia, jednej nocy, chodząc po ulicy lub śniąc w świetle księżyca, mieli przebłyski intuicji, które zmieniły oblicze świata.
Matematyk Cédric Villani i rysownik Baudoin skrzyżowali swoje pióra, aby opowiedzieć w tym poetyckim i fascynującym dokumencie o czterech niezwykłych przeznaczeniach.
Wiktor Talaga, Jakub Topor - Spieprzyłem
Jakub Topor powraca ze swoim absurdalnym humorem. Tym razem towarzyszy mu Wiktor Talaga, jako scenarzysta. Autorzy przyglądają się otaczającemu światu, przez pryzmat tego, co tu można jeszcze spieprzyć. A można dużo! Uwierzcie nam!
Tony Sandoval - Nokturno
Nokturno to obyczajowa opowieść o przyjaźni i miłości. Znajdziemy tu elementy suspensu i horroru, oryginalną historię, ale przede wszystkim genialne i niepowtarzalne rysunki Sandovala.
Nokturno wędruje przez mrok lasu. Sądzi, że nie żyje i że jest skazany na błądzenie po tym świecie. Uważa, że ryby to dryfujące dusze, a wiatr to demony, które szepczą mu do ucha raniące go słowa.
Nokturno to komiks, który pozwolił Tony'emu Sandovalowi wypracować swój własny styl. Pełne wydanie komiksu, wraz z licznymi dodatkami, po 7 latach, w końcu po polsku!
Jean-David Morvan, Séverine Tréfouël, David Evrard - Irena. Tome 1 - Le Ghetto
Jest to historia zwykłej kobiety, która zrobił coś niezwykłego, w nienormalnych warunkach, podczas straszliwego okresu. W 1939 roku wojska nazistowskich Niemiec zaatakowały Polskę. W Warszawie, Żydzi z całego miasta zostali zapędzeni do getta - całą dzielnicę otoczono murami. Każdy, kto próbuje uciec jest zabijany bez ostrzeżenia; jedynymi, którzy mogą wjechać są przedstawiciele wydziału opieki społecznej. Wśród nich jest Irena Sendlerowa, która codziennie przywozi jedzenie, leki i wsparcie dla tych, którzy są uwięzieni w tym piekle i cierpią z powodu chorób i niedożywienia. Irena jest wzorem odwagi: nie wahali się przeciwstawić strażnikom, aby zrobić więcej niż pozwalają okupanci. Punktem zwrotnym jest dzień, gdy na łożu śmierci, młoda matka powierza jej życie swego syna. Ten zwrot akcji i następujące po nim wydarzenia sprawiają, że Irena angażuje się w ratowanie dzieci z getta. Aby to zrobić, musi być gotowa zaryzykować życie.
Zmarła w 2008 roku, w 1965 roku uznana za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata, Irena Sendlerowa, działaczka ruchu odporny, był jedną z bohaterek II wojny światowej. Uratowała prawie 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. ...pewnego dnia, czytając artykuł o Irenie Sendlerowej, Jean-David Morvan podjął decyzję, że opowie o jej życiu przy pomocy komiksu. Do projektu zaprosił Séverine Tréfouël i Davida Evrarda, a kolorami zajął się niezawodny Walter.
André Oliveira, João Sequeira - Burza
Sebastian przestał liczyć ślady w mokrym piasku. Krople deszczu uderzają jak kamyki. Noce są spokojne na opuszczonej wyspie, na której postanowił zamieszkać. W latarni, która świeci podczas burzy mieszka również Magdalenę, z którą nawiązuje relację niemożliwą do rozwiązania.
W tym zapomnianym przez wszystkich miejscu, nikt nie mówi. Nikt nie słyszy. I wtedy wspomnienia zmierzają do wybrzeża, do domu, na swój sposób budząc uśpionego w czerni wzburzonego morza potwora. Brzask przynosi nadzieję.
Rafał Skarżycki, Tomasz Leśniak - Polska mistrzem Polski
Przedstawiamy wybór pasków z serii Polska Mistrzem Polski, drukowanych w Dużym Formacie Gazety Wyborczej. Album będzie dostępny za darmo na festiwalu Komiksowa Warszawa 2017 oraz Warszawskich targach Książki.
Źródło: Timof Comics / fot. Timof Comics
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat