Mroczne materie - data premiery serialu fantasy HBO i BBC

Mroczne materie to oczekiwany serial fantasy stacji HBO i BBC. Kiedy premiera? Znamy datę.

Mroczne materie to oczekiwany serial fantasy stacji HBO i BBC. Kiedy premiera? Znamy datę.

Michalina Reda
Michalina Reda

Mroczne materie to koprodukcja stacji BBC i HBO, będąca adaptacją popularnej trylogii fantasy autorstwa Philipa Pullmana. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna Lyra, która poszukuje swojego porwanego przyjaciela. Podczas swojego śledztwa, trafia na trop tajemniczej organizacji, która zabiera dzieci dla własnych celów. Dziewczynka wyrusza na przygodę, by zrozumieć tajemniczy fenomen zwany Pyłem - tak rozpoczyna się jej podróż przez różne światy, podczas której poznaje odważnego Willa, natrafia na niesamowite stworzenia i odkrywa niebezpieczne sekrety. Los świata leży w ich rękach.

Zgodnie z nowymi informacjami, premiera Mrocznych materii HBO odbędzie się 3 listopada tego roku (BBC) i 4 listopada tego roku (na antenie HBO). W oczekiwaniu na debiut, producenci serialu wyjawiają także dodatkowe ciekawostki, które mogą zaintrygować wszystkich fanów - jak mówi Jane Tranter z ekipy producentów wykonawczych, twórcy korzystają "z czegoś, czego nikomu nie mogą zdradzić". Jej słowa natychmiast zostały odebrane jako odwołanie do nieukończonej jeszcze trylogii The Book of Dust, która rozszerza uniwersum Mrocznych materii. Zdaniem Tranter:

Musicie poczekać i zobaczyć co to będzie. Jeśli chodzi o głębszą mitologię, chwytamy wszystko, co możemy. Jak powiedziałby Jack Thorne, to tak, jakbyśmy zrobili doktorat z mitologii tych książek.

Słowa producentki napawają fanów optymizmem, ponieważ mogą zwiastować adaptację bardzo wierną książkowemu pierwowzorowi, w całej jego złożoności.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon będzie składać się z ośmiu epizodów. W obsadzie produkcji są między innymi Dafne Keen, James McAvoy, Ruth Wilson, Lin Manuel-Miranda oraz Clarke Peters.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV