Przeczytaj w weekend

Joker idzie na podbój box office? Znakomite prognozy

Joker już niedługo wejdzie na ekrany kin na całym świecie. Ile zarobi w weekend otwarcia? Poznajcie nowe prognozy.

Joker już niedługo wejdzie na ekrany kin na całym świecie. Ile zarobi w weekend otwarcia? Poznajcie nowe prognozy.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  box office 

Joker to oczekiwany film komiksowy w reżyserii Todda Phillipsa. Joaquin Phoenix wciela się w słynnego Księcia Zbrodni i zgodnie z opiniami płynącymi z europejskich festiwali filmowych, robi to naprawdę w wielkim stylu. Produkcja już teraz zbiera laury i znakomite recenzje oraz oceny - to, że na premierę kinową wybiorą się tłumy ludzi, jest w zasadzie oczywistością.

Dziś w sieci pojawiły się nowe prognozy box office - według analityków, w weekend otwarcia Joker może zarobić nawet 90 mln dolarów w USA. Są to prognozy bardzo wysokie i jeżeli tak się stanie, będzie to najlepsze otwarcie w amerykańskich kinach w miesiącu październik - na razie rekord należy do filmu Venom, który debiutował ubiegłej jesieni (80,2 mln dolarów w weekend otwarcia). Jeśli ten optymistyczny scenariusz się nie spełni, Joker prawdopodobnie osiągnie wynik około 65-80 mln dolarów.

Przypomnijmy, że Joker ma kategorię wiekową R, zaś Venom to film z grupy PG-13. Jak zatem wygląda lista rekordów box office dla filmów komiksowych dla dorosłych? Oto lista:

W oczekiwaniu na premierę, twórcy i aktorzy udzielają kolejnych wywiadów. Todd Phillips został zapytany o to, dlaczego obrał właśnie taki kierunek dla swojej produkcji - pełen mroku, grozy i psychologicznej gry. Jak mówi, jego celem nie było powielanie wzorców ustanowionych przez Marvela i właśnie dlatego wraz z producentami Warner Bros. zdecydowali się na odważne R.

Marvela nie da się pokonać - to gigant. Więc pomyśleliśmy sobie: "Zróbmy coś, czego oni nie mogą zrobić".

Jak się okazuje, główny aktor - Joaquin Phoenix - potrzebował chwili do namysłu zanim zdecydował się na rolę. Tak naprawdę reżyser musiał wręcz go przekonywać - Phoenix nie jest fanem grania w filmach komiksowych i potrzebował zapewnienia, że ta produkcja będzie inna, bardziej oryginalna. Jak dodaje Phillips:

Jemu nigdy nie podobało się wymawianie słów "Thomas Wayne". Byłoby mu łatwiej, gdyby film po prostu nazywał się "Arthur" i gdyby nie miał zupełnie nic wspólnego z całym tym komiksowym światem. Ale koniec końców, myślę, że sam to docenił (...). Zdarzało się tak, że w trakcie kręcenia sceny on po prostu wychodził. I biedni inni aktorzy myśleli, że to przez nich. A to nie miało nic wspólnego z nimi - on po prostu tego nie czuł. W tym wszystkim zawsze chodziło o niego.

Joker - premiera 4 października.

Źródło: theplaylist.net, deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV