Przeczytaj w weekend

Netflix – Daredevil przed kasacją był jednym z popularniejszych seriali

Jak się okazuje, Daredevil tuż przed swoją kasacją był jednym z najpopularniejszych seriali w ofercie platformy Netflix.

Jak się okazuje, Daredevil tuż przed swoją kasacją był jednym z najpopularniejszych seriali w ofercie platformy Netflix.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Tagi:  daredevil 

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja, że serial Daredevil został skasowany po swoim 3. sezonie - od tego momentu analitycy branży i fani nieustannie spekulują na temat prawdziwych powodów takiego obrotu spraw. Nawet wśród czytelników naszego portalu można było spotkać się z opinią, że stało się tak z uwagi na spadającą oglądalność produkcji, która miałaby być rzekomo "średnia" i "stale spadać". Nic z tych rzeczy.

Jak donosi portal Deadline, firma Parrot Analytics przedstawiła już najnowsze dane na temat popularności oryginalnych serii we wszystkich platformach streamingowych w USA. Wynika z nich, że jeszcze w zeszłym tygodniu Daredevil plasował się na 4. miejscu, będąc wyprzedzanym jedynie przez trzy inne produkcje Netfliksa: Narcos, Chilling Adventures of Sabrina i Stranger Things.

W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że metodologia badania Parrot Analytics - oczywiście z uwagi na brak udostępniania oficjalnych danych na temat oglądalności przez platformę - uwzględnia "pragnienie, zaangażowanie i oglądalność" poszczególnych serii. Bierze się więc pod uwagę nie tylko faktyczne wyświetlenia, ale także liczbę polubień w konkretnych wpisach w mediach społecznościowych. Z drugiej strony należy pamiętać, że badanie to cieszy się dużym poważaniem wśród największych amerykańskich portali popkulturowych.

Wczoraj w sieci pojawiły się spekulacje, że za decyzją o kasacji stoi de facto Marvel.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV