PlayStation 5 z wsteczną kompatybilnością. Prace trwają

Sony poinformowało, że dokłada wszelkich starań, aby PlayStation 5 mogło zaoferować „pełną” wsteczną kompatybilność. Firma nie ujawnia jednak żadnych szczegółów na ten temat.

Sony poinformowało, że dokłada wszelkich starań, aby PlayStation 5 mogło zaoferować „pełną” wsteczną kompatybilność. Firma nie ujawnia jednak żadnych szczegółów na ten temat.

Michał Czubak

Michał Czubak

Poznaliśmy już oficjalną nazwę następcy PlayStation 4, a także przybliżoną datę premiery. Konsola PlayStation 5 ma pojawić się na rynku w okresie świąt Bożego Narodzenia 2020 roku. Nowy sprzęt japońskiego koncernu będzie konkurencją nowego urządzenia Microsoftu, czyli kolejnego Xboksa - ta konsola również ma trafić na rynek w podobnym terminie. 

Sony ujawniło pierwsze informacje o PlayStation 5, a teraz przyszedł czas na kolejne wieści. Tym razem ich źródłem jest japoński magazyn Famitsu, który opublikował wpis na temat wstecznej kompatybilności. Redakcja spotkała się z przedstawicielem Sony, który po raz kolejny potwierdził, że na konsoli uruchomimy gry ze starszych konsol. W planach jest także pełna wsteczna kompatybilność. 

Zrobimy wszystko, by zespół pracujący nad konsolą zapewnił pełną wsteczną kompatybilność. Sprawdzamy, czy jest to możliwe. Prosimy czekać na kolejne informacje - poinformowano.

Sony jednak nie wyjaśnia czym jest "pełna" wsteczna kompatybilność. Krążą przypuszczenia, że dotyczy to wyłącznie gier na obecną generację konsol (PlayStation 4), bez możliwości uruchamiania tytułów z minionych generacji (PlayStation 3, PlayStation 2 itd.).

Wsteczna kompatybilność to dla Sony priorytet, zatem możemy spodziewać się zintensyfikowanych prac i nowych informacji wkrótce.

Na tę chwilę trudno mówić o grach, jakie ukażą się na PlayStation 5 i Xboksie Scarlett. Wiemy natomiast, że polska gra Dying Light 2 jest jednym z takich tytułów, który z pewnością pojawi się na następnej i obecnej generacji konsol.

Źródło: famitsu.com / fot. Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV