Predator – recenzje filmu nie pozostawiają złudzeń. Krytycy ocenili

Predator to kontynuacja filmu z lat 80. Recenzje mówią, że mamy do czynienia z przeciętniakiem.

Predator to kontynuacja filmu z lat 80. Recenzje mówią, że mamy do czynienia z przeciętniakiem.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  predator 

The Predator jest rozczarowaniem pozostawiającym widza z obojętnością i lekkim niesmakiem. Przede wszystkim krytykują głupią i pozbawioną sensu historię, której problemem nie jest rozpisanie w scenariuszu, ale sam pomysł wyjściowy. Twierdzą, że opowieść idzie za bardzo w kierunku komedii, bo humoru jest nadto za dużo. A często też krwawe sceny są tylko po to, by w jakiś sposób rozśmieszyć. Początek jest obiecujący, a im bliżej końca, tym gorzej. Oczywiście pojawia się furtka dla ewentualnej kontynuacji.

Czytamy, że obsada to jedyna mocna część filmu. Chwalą chemię pomiędzy postaciami, ale pozytywnie wyróżniają się dwie osoby - naukowiec grana przez Olivia Munn oraz chłopiec grany przez Jacob Tremblay. Pozytywnie też wypowiadają się na temat solidnie przedstawionych scen akcji, które są efektowne i bardzo krwawe.

W filmie znajdą się odwołania do poprzednich części, ale są to raczej mrugnięcia okiem, niż jakieś mocne fabularne powiązania. Pod względem klimatu nie jest to bliskie pierwszemu Predatorowi. Bardziej pasuje to do współczesnych hollywoodzkich superprodukcji: dużo humoru, głupich i absurdalnych decyzji postaci i mało poważny ton całej opowieści. Krytycy twierdzą jednak, że w porównaniu do pozostałych kontynuacji Predatora oraz serii Aliens vs Predator, ten tytuł wypada troszkę lepiej.

Słowem podsumowania - nie jest tak dobrze, jakby chcieli fani serii. Dziennikarze podkreślają, że jest to film zaledwie przeciętny i poniżej jakości reżysera Shane Black, który przecież stworzył doceniane produkcje jak The Nice Guys czy Iron Man 3.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV