Przeczytaj w weekend

Quentin Tarantino też ogląda filmy MCU. Który jest jego ulubionym?

Już niedługo do kin trafi nowy film Quentina Tarantino Pewnego razu... w Hollywood. Przy tej okazji twórca udziela licznych wywiadów, a w jednym z nich wybrał swój ulubiony film Marvela.

Już niedługo do kin trafi nowy film Quentina Tarantino Pewnego razu... w Hollywood. Przy tej okazji twórca udziela licznych wywiadów, a w jednym z nich wybrał swój ulubiony film Marvela.

Filmy Kinowego Uniwersum Marvela są kasowymi hitami na całym świecie i trudno jest znaleźć kinomanów, którzy przechodzą obok nich obojętnie. Z zainteresowaniem śledzi je także Quentin Tarantino, reżyser filmu Pewnego razu... w Hollywood, który do kin w Polsce trafi w sierpniu.

Reżyser wielokrotnie powtarzał, że jest wielkim fanem m.in. Star Treka, zatem nic dziwnego, że z zainteresowaniem przygląda się także innym dziełom kina popularnego. Podczas ostatniego wywiadu z Empire, reżyser zdradził, że stara się być na bieżąco z kinem superbohaterskim, a nawet wytypował swojego faworyta w ostatnim czasie.

Chyba nie byłem na bieżąco z nimi [filmami superbohaterskimi] przez ostatnie cztery lata. Myślę, że jedyne filmy komiksowe, które widziałem w kinach w zeszłym roku, to Wonder Woman i Czarna Pantera. Ale kilka tygodni temu zacząłem nadrabiać zaległości w filmach Marvela, więc zobaczyłem Koniec gry. (...) Właściwie ostatnim, który widziałem, był Ragnarok. Uwielbiam to. To był mój ulubiony z serii od Avengers - zdecydowanie mój ulubiony.

Thor: Ragnarok charakteryzował się specyficznym stylem reżysera Taiki Waititiego, zatem nic dziwnego, że właśnie ta produkcja tak przypadła do gustu nagradzanego twórcy. 

Pewnego razu... w Hollywood - premiera filmu w reżyserii Quentina Tarantino odbędzie się w sierpniu.

Źródło: comicbookmovie./com/zdjecie główne: Materiały prasowe/Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV