Spider-Man: Daleko od domu - ile zarobi film MCU? Są prognozy box office

Spider-Man: Daleko od domu to nowy film MCU i kontynuacja przygód Petera Parkera. Ile zarobi film w box office? Są nowe prognozy.

Spider-Man: Daleko od domu to nowy film MCU i kontynuacja przygód Petera Parkera. Ile zarobi film w box office? Są nowe prognozy.

Spider-Man: Daleko od domu to pierwszy po Avengers: Koniec gry film MCU i jednocześnie kontynuacja przygód Petera Parkera, w którego na ekranie wciela się Tom Holland. Tym razem superbohater wybierze się na wycieczkę do Europy, gdzie szybko namierza go Nick Fury. Razem spróbują odkryć sekret tajemniczych ataków, które stopniowo pustoszą cały kontynent.

Film wejdzie na ekrany kin w lipcu tego roku, a do sieci trafiły pierwsze prognozy box office. Analitycy zakładają, że nowy Spider-Man ma szansę na otwarcie w granicach 90-120 mln dolarów (weekend otwarcia w USA), zaś przez pierwsze 6 dni wyświetlania może zarobić nawet 190-230 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych. Produkcja jest w dobrym położeniu, ponieważ jej poprzednim - Spider-Man: Homecoming - zarobił w samych kinach w USA 334.2 mln dolarów, zaś na świecie łącznie ze Stanami Zjednoczonymi 880 mln dolarów. Zdaniem analityków, pozytywny odbiór części pierwszej sprawi, że widzowie chętniej wybiorą się do kin na jej sequel. Innymi plusami są gwiazdy obsady - pojawi się Samuel L. Jackson jako Nick Fury, a także Jake Gyllenhaal w nowej roli Mysterio, na którego czekają fani komiksów.

Na tym etapie film nie ma niebezpiecznej konkurencji, wobec czego prognozy otwarcia mogą tylko wzrosnąć, gdy już do sieci spłyną opinie i recenzje. Najgłośniejsze premiery w podobnym czasie to Toy Story 4 (21 czerwca) oraz Król lew (19 lipca). Żadna z nich jednak nie pokrywa się z debiutem filmu Spider-Man: Daleko od domu, który wejdzie na ekrany kin 2 lipca tego roku.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV