Spider-Man poza MCU wciąż pod wpływem Iron Mana? Zaskakująca wypowiedź

Tom Holland pośrednio skomentował fakt, że Spider-Man najprawdopodobniej opuszcza MCU - w jego wypowiedzi pojawiło się nawiązanie do dziedzictwa Iron Mana.

Tom Holland pośrednio skomentował fakt, że Spider-Man najprawdopodobniej opuszcza MCU - w jego wypowiedzi pojawiło się nawiązanie do dziedzictwa Iron Mana.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Wiele wskazuje na to, że Spider-Man żegna się z MCU - o takim obrocie spraw zadecydował brak porozumienia w kwestii kontynuacji współpracy pomiędzy Marvel Studios i Sony i nieudane negocjacje tej ostatniej firmy z Disneyem. Coraz więcej osób komentuje całą sytuację; w ostatnich godzinach najważniejszą z nich jest odtwórca roli Pajączka, Tom Holland. Aktor w miniony weekend wziął udział w konwencie Keystone Comic Con w Filadelfii. Niektórzy użytkownicy Twittera donoszą, że zebrani na wydarzeniu zostali tuż przed jego rozpoczęciem poinstruowani, iż Hollandowi nie można zadawać pytań na temat odejścia Spider-Mana z Kinowego Uniwersum Marvela. On sam pośrednio skomentował jednak sytuację - w zaskakujący sposób, sugerując, że nawet poza MCU dalszy wpływ na kreowaną przez niego postać może mieć spuścizna Iron Mana:

Myślę, że moja najlepsza praca przy którymkolwiek z filmów to scena z Jonem Favreau w samolocie (chodzi tu o sekwencję z filmu Spider-Man: Daleko od domu - przyp. aut.). To kluczowy moment dla trzech filmów, które robimy - cóż, w zasadzie dwóch, które zrobiliśmy, i jednego, który szykujemy. To jest... Nie wiem, jak to opisać, żeby wam czegoś nie zdradzić... Naprawdę się staram. 

Aktor za swoją przygodę z rolą Pajączka okazał wdzięczność zarówno Marvel Studios, jak i Sony:

Każdy na świecie może odnaleźć jakieś nawiązanie do własnego życia w tych filmach (MCU - przyp. aut.), w różnym kształcie i formie. Nie chodziło więc o to, by produkcje o Pajączku czymś się różniły. To była po prostu konsekwencja wybitnej kreatywności Jona Wattsa i ludzi z Marvela i Sony. 

Holland wydaje się również pesymistą jeśli chodzi o wprowadzenie w kolejnych filmach o Pajączku Zielonego Goblina:

W komiksach są postacie, które naprawdę trudno pokazać na ekranie. Takiego Zielonego Goblina w mojej ocenie ciężko wprowadzić do filmu aktorskiego. Zobaczenie go w animacji Spider-Man Uniwersum było naprawdę świetne, bo był taki, jak w komiksach.

Portal Variety opublikował zaś krótki materiał wideo, w którym Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan i Jon Favreau komentują odejście Pajączka z MCU; już pierwsza z nich przyznała, że to "naprawdę smutne":

James Gunn z kolei wskazuje na korporacyjno-biznesowy aspekt całej sytuacji:

Redditfot. Reddit/Marvel Studios

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/Sony/Kulture Hub

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Pedro Pascal

Pedro Pascal

ur. 1975, kończy 45 lat

Michael Fassbender

Michael Fassbender

ur. 1977, kończy 43 lat

Clark Gregg

Clark Gregg

ur. 1962, kończy 58 lat

Jaime Ray Newman

Jaime Ray Newman

ur. 1978, kończy 42 lat

Christopher Meloni

Christopher Meloni

ur. 1961, kończy 59 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV