Star Wars Jedi: Upadły Zakon wzbudza kontrowersje. Chodzi o głównego bohatera

Części społeczności nie przypadł do gustu główny bohater w nadchodzącej grze Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Części społeczności nie przypadł do gustu główny bohater w nadchodzącej grze Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  kontrowersje 

W miniony weekend oficjalnie ujawniono Star Wars Jedi: Upadły zakon i nie minęła nawet doba, a część społeczności ma już zastrzeżenia co do tej produkcji. Poszło o Cala, głównego bohatera gry.

Internauci na kanałach społecznościowych narzekają, że Respawn i EA w roli głównego bohatera obsadzili kolejnego białego mężczyznę. Fani uniwersum oczekiwali, że będą mieć możliwość modyfikowania protagonisty, np. przez zmianę płci czy koloru skóry.

To tylko wybrane komentarz opisujące sytuację.

Czy to złe, że nie jestem zainteresowany grami NiOh, Sekiro, Dark Souls, Star Wars Jedi: Fallen Order ponieważ nie mają one opcji tworzenia postaci, tylko gramy białym przeciętnym mężczyzną?

Bardziej rozczarowany niż zwykle, że główny bohater jest białym facetem.

Gwiezdne wojny są dla wszystkich. Jest to magiczny świat, w którym dosłownie wszystko może się zdarzyć i zamieszkiwane jest przez różnorodnych i wyjątkowych kosmitów i ludzi. W Jedi Fallen Order - tutaj grasz jako nieopisany biały facet i tylko on. Bez opcji dostosowywania postaci.

Na jednym z popularnych międzynarodowych forów internetowych powstał specjalny temat o wymownym tytule "Yet Another Generic White Dude", którego tłumaczyć nie trzeba. To prawdziwa kopalnia komentarzy opisujących sytuację Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz innych podobnych gier, w których nie ma możliwości dostosowywania postaci, jej wyglądu, płci oraz koloru skóry.

Najnowsza gra studia Respawn zadebiutuje 15 listopada tego roku na PC, PS4 i XBO.

Źródło: comicbook.com / fot. EA

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Gina Torres

Gina Torres

ur. 1969, kończy 50 lat

Al Pacino

Al Pacino

ur. 1940, kończy 79 lat

Anna Radwan-Gancarczyk

Anna Radwan-Gancarczyk

ur. 1966, kończy 53 lat

Jeffrey DeMunn

Jeffrey DeMunn

ur. 1947, kończy 72 lat

Andrea Osvárt

Andrea Osvárt

ur. 1979, kończy 40 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV