Star Wars Jedi: Upadły Zakon wzbudza kontrowersje. Chodzi o głównego bohatera

Części społeczności nie przypadł do gustu główny bohater w nadchodzącej grze Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Części społeczności nie przypadł do gustu główny bohater w nadchodzącej grze Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Michał Czubak

Michał Czubak

Tagi:  kontrowersje 

W miniony weekend oficjalnie ujawniono Star Wars Jedi: Upadły Zakon i nie minęła nawet doba, a część społeczności ma już zastrzeżenia co do tej produkcji. Poszło o Cala, głównego bohatera gry.

Internauci na kanałach społecznościowych narzekają, że Respawn i EA w roli głównego bohatera obsadzili kolejnego białego mężczyznę. Fani uniwersum oczekiwali, że będą mieć możliwość modyfikowania protagonisty, np. przez zmianę płci czy koloru skóry.

To tylko wybrane komentarz opisujące sytuację.

Czy to złe, że nie jestem zainteresowany grami NiOh, Sekiro, Dark Souls, Star Wars Jedi: Fallen Order ponieważ nie mają one opcji tworzenia postaci, tylko gramy białym przeciętnym mężczyzną?

Bardziej rozczarowany niż zwykle, że główny bohater jest białym facetem.

Gwiezdne wojny są dla wszystkich. Jest to magiczny świat, w którym dosłownie wszystko może się zdarzyć i zamieszkiwane jest przez różnorodnych i wyjątkowych kosmitów i ludzi. W Jedi Fallen Order - tutaj grasz jako nieopisany biały facet i tylko on. Bez opcji dostosowywania postaci.

Na jednym z popularnych międzynarodowych forów internetowych powstał specjalny temat o wymownym tytule "Yet Another Generic White Dude", którego tłumaczyć nie trzeba. To prawdziwa kopalnia komentarzy opisujących sytuację Star Wars Jedi: Upadły Zakon oraz innych podobnych gier, w których nie ma możliwości dostosowywania postaci, jej wyglądu, płci oraz koloru skóry.

Najnowsza gra studia Respawn zadebiutuje 15 listopada tego roku na PC, PS4 i XBO.

Źródło: comicbook.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV