Umiera Marvel Television, niech żyje Marvel Studios! Co dalej z serialami?

Marvel Television już niebawem ma przestać istnieć w formie, jaką znamy. Wszystkie obecne projekty oddziału oficjalnie trafiają pod skrzydła Marvel Studios.

Marvel Television już niebawem ma przestać istnieć w formie, jaką znamy. Wszystkie obecne projekty oddziału oficjalnie trafiają pod skrzydła Marvel Studios.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Jak donosi portal Deadline, Marvel Television ma w najbliższym czasie przestać istnieć w formie, którą znaliśmy z ostatnich 10 lat. Taki obrót spraw nie jest jednak zaskakujący, jeśli weźmiemy pod uwagę, że już wcześniej zapowiedziano, iż prezes Marvel Studios, Kevin Feige, będzie trzymał pieczę także nad produkcjami telewizyjnymi Domu Pomysłów, a dotychczasowy szef Marvel Television, Jeph Loeb, żegna się ze swoją funkcją. Według najnowszych informacji oddział zostanie stopniowo wycofywany ze struktury firmy.

W Marvel Television szykują się więc kolejne zwolnienia. Nie zmienia to faktu, że wszystkie aktualnie rozwijane seriale zostaną dokończone, natomiast te planowane na bliżej nieokreśloną przyszłość ostatecznie nie powstaną. Realizacji powinny się więc doczekać animowane projekty platformy Hulu: Marvel’s M.O.D.O.K., Marvel’s Hit-Monkey i Marvel’s Howard The Duck (wiemy, że kolejne z przedsięwzięć, Marvel’s Tigra & Dazzler Show, ma aktualnie kłopoty związane z różnicami kreatywnymi pomiędzy twórcami a Marvelem), jak również serial aktorski, Helstrom. Niezagrożony jest także finałowy sezon produkcji Agenci T.A.R.C.Z.Y.. Te posunięcia oczywiście nie wpłyną na serie z platformy Disney+, które będą emitowane już pod szyldem Marvel Studios.

Wiceprezes Marvel Television ds. treści i produkcji, Karim Zreik, dołączy do Marvel Studios, by doglądać realizacji rozwijanych projektów.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach skasowano wiele seriali, które współtworzył Dom Pomysłów, wśród nich superbohaterskie produkcje platformy Netflix, Runaways czy Marvel’s Cloak and Dagger.

Źródło: Deadline / zdjęcie główne: MCU Exchange/Marvel/Netflix/ABC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV