Wampir z KC: nowa książka Pilipiuka na wiosnę. Są szczegóły

Zobaczcie okładkę i poznajcie opis najnowszej powieści Andrzeja Pilipiuka. Wampir z KC ukaże się na wiosnę tego roku.

Zobaczcie okładkę i poznajcie opis najnowszej powieści Andrzeja Pilipiuka. Wampir z KC ukaże się na wiosnę tego roku.

Andrzej Pilipiuk jest popularnym pisarzem fantasy. Sławę zyskał dzięki książkom o bimbrowniku-egzorcyście Jakubie Wędrowyczu, ale od czasu debiutu zaprezentował czytelnikom dziesiątki innych książek.

Wydawnictwo Fabryka Słów przedstawiło właśnie zapowiedź jego najnowszej książki. Będzie to Wampir Z KC - kontynuacja dwóch wcześniejszych książek o wampirach w czasach PRL-u. Nosiły one tytuły Wampir z MOWampir z M-3.

Oto wstępny opis książki, a także jej okładka:

Komuna ustępuje miejsca krwiożerczemu kapitalizmowi, co jednak wcale nie oznacza, że wszystko nagle układa się świetnie.
To był taki dobry plan, co mogło się nie udać?! Miały być zyski z wyśrubowanych norm i wakacje w Bułgarii. Miał być wyzysk i poganianie klasy robotniczej batogiem przez spasionego burżuja z cygarem w zębach. Miało być tak pięknie. Miało, ale się...
Wampiry przeżywają szereg traum: najpierw Zakład Pracy wysyła je na urlop. Wiadomo, że najgorsze we wczasach jest to, że nie ma nic do roboty. A bez roboty człowiek głupieje. Wampir również, bo wampir wszak też człowiek, tylko nieco bardziej martwy.
Następnie Drucianka upada , mimo śmiałego planu naprawczego, który miał dziarskim i zwycięskim krokiem wprowadzić kulejący zakład w krwiożerczy kapitalizm. I znowu- najgorsze w bezrobociu jest to, że nie ma nic do roboty.

Wampir z KC - okładka
Źródło: Fabryka Słów

Wampir z KC ukaże się 4 kwietnia.

Źródło: Fabryka Słów / fot. Fabryka Słów

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV