Przeczytaj w weekend

Wiedźmin bez Geralta. Zobacz wideo z wczesnej wersji gry

Ryszard 'Rysław' Chojnowski opublikował w sieci materiał z gry Wiedźmin, który pokazuje, jak wyglądała ona na wczesnym etapie produkcji.

Ryszard 'Rysław' Chojnowski opublikował w sieci materiał z gry Wiedźmin, który pokazuje, jak wyglądała ona na wczesnym etapie produkcji.

Michał Czubak
Michał Czubak

Pierwsza część serii gier Wiedźmin ma już 13 lat. Zanim grę otrzymaliśmy w jej finalnej wersji, tytuł ten prezentował się zupełnie inaczej i miał innego bohatera. Dziś trudno wyobrazić sobie te tytuły bez Geralta z Rivii, ale wtedy, na etapie produkcji, nikt o tej postaci nie myślał. Głównym bohaterem miał być bezimienny zabójca potworów, a nie Biały Wilk. 

Dzięki Rysławowi, czyli Ryszardowi Chojnowskiemu, możemy zobaczyć materiał z gry, gdy ta powstawała w łódzkim studiu CD Projekt RED, czyli z lat 2003-2004. W wideo widzimy fragmenty z wersji alfa pierwszego Wiedźmina, kiedy inspirację dla niej stanowiło Baldur's Gate: Dark Alliance. Samo demo rozpoczyna się w około 2 minucie, ale warto obejrzeć również sam wstęp Rysława, który miał okazję pracować przy pierwszej odsłonie wiedźmińskiej serii. 

Ostatecznie seria Wiedźmin przypadła do gustu graczom i wszystkie jej trzy części spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Największym sukcesem okazała się jednak trzecia odsłona, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon z 2015 roku. Produkcja do dziś regularnie pojawia się w zestawieniach najlepszych gier ostatnich lat. 

Źródło: youtube.com / fot. CD Projekt

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV