Wiedźmin - polski zamek jako Kaer Morhen? Zdjęcia do serialu przenoszą się na Śląsk

Prace na planie serialu Wiedźmin przenoszą się także do Polski. Gdzie zawita ekipa serialu Netflixa?

Prace na planie serialu Wiedźmin przenoszą się także do Polski. Gdzie zawita ekipa serialu Netflixa?

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  Wiedźmin 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Zdjęcia do serialu Wiedźmin realizowane były do tej pory na Węgrzech i na hiszpańskiej wyspie La Palma. Teraz pojawiły się informacje, że przenoszą się także na teren naszego kraju. Prace mają odbyć się na zamku Ogrodzieniec.

Historia zamczyska sięga XIV wieku i jest to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku. Tutaj według informacji pojawiających się w sieci, mają być kontynuowane zdjęcia do serialu. Ekipa wraz z częścią aktorów wylądowała w Krakowie, skąd mają udać się do zamku Ogrodzieniec. Potwierdzeniem tych doniesień może być wpis na mediach społecznościowych jednej z aktorek serialu, Therica Wilson-Read, która na swoim Instastories napisała "Hello Poland". Według spekulacji fanów, ruiny zamku świetnie wpasowują się wizualnie w siedzibę wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka - Kaer Morhen.

Nie byłaby to pierwsza ekipa filmowa, która zawita na teren zamku Ogrodzieniec. Wcześniej kręcono tam Janosika Jerzego Passendorfera oraz Zemstę Andrzeja Wajdy. Pamiętajmy jednak, że informacje te należy traktować jako plotkę i na pewno niedługo informacje te zostaną zweryfikowane.

Premiera serialu Wiedźmin prawdopodobnie pod koniec tego roku na Netflix.

Źródło: comicbookmovie.com/zdjęcie główne: CD Projekt Red

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV