Książki i komiksy na prezent od Mikołaja

Dziś Mikołajki, świąteczna atmosfera jest coraz bardziej wyczuwalna, więc najwyższa pora rozpocząć poszukiwania prezentów dla najbliższych. Przedstawiamy Wam nasze zestawienie interesujących książek i komiksów.

Dziś Mikołajki, świąteczna atmosfera jest coraz bardziej wyczuwalna, więc najwyższa pora rozpocząć poszukiwania prezentów dla najbliższych. Przedstawiamy Wam nasze zestawienie interesujących książek i komiksów.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Tagi:  książki 

Książki i komiksy to jedne z najbardziej naturalnych prezentów świątecznych (oczywiście tuż za zabawkami i skarpetkami). Przejrzeliśmy oferty wydawców z ostatnich miesięcy i wybraliśmy tytuły, które powinny zainteresować czytelników o różnych gustach. Znajdą się tu: piękne wydania, fantastyka i kryminał, komiksy superbohaterskie i europejskie, a także wydania specjalnie przygotowane z myślą o świętach.

Oto nasze propozycje książek i komiksów na prezent:

Daredevil. Nieustraszony!

Daredevil – prawnik za dnia, bezlitosny sędzia i kat w nocy. Niewidomy superbohater, który na skutek wypadku w dzieciństwie stracił wzrok, ale za to jego inne zmysły zyskały niespotykaną ostrość. Pomagając ludziom i walcząc z przestępcami, Matt Murdock szybko przekonuje się, że w kwestii sprawiedliwości nie ma czarno-białych podziałów, istnieją jedynie odcienie szarości. Tym razem będzie musiał zmierzyć się nie tylko z konsekwencjami swoich działań, lecz także z brutalną próbą ujawnienia jego sekretnej tożsamości. Daredevil to jedna z najtragiczniejszych, a zarazem najciekawszych postaci w świecie komiksu.

Frank Miller przedefiniował świat Matta Murdocka, ale to Brian Bendis pchnął tę opowieść w zupełnie nowym kierunku, nie porzucając przy tym klasycznych elementów. Seria – stworzona we współpracy z Alexem Maleevem i Davidem Mackiem – to jeden z najlepszych przykładów kreatywności w świecie Marvela.

Daredevil. Nieustraszony!, tom 1 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Różaniec

Rafał Kosik jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich pisarzy science fiction. W tym roku, po długiej przerwie, ukazała się jego nowa powieść dla dorosłych czytelników.

Różaniec opowiada o Warszawie przyszłości, przyszłości, która – miejmy nadzieję – nigdy nie nadejdzie. Zwykły człowiek w niezwykłym świecie, wmanipulowany w tryby wielkiej polityki, i tak niewiele znaczącej wobec mechanizmów rządzących Różańcem.

Rafał Kosik już w Verticalu i Kameleonie pokazał siłę swojej wyobraźni. Oryginalna wizja science fiction Różańca dostarczy Wam nowych czytelniczych wrażeń.

Różaniec - okładka
Źródło: Powergraph

Mity skandynawskie - Roger Lancelyn Green

Tęcza tworząca migotliwy most pomiędzy światem bogów i ludzi. Wąż tak ogromny, że oplata cały świat. Naszyjnik tak piękny, że nawet boginię doprowadza do szaleństwa…

Wielkie skandynawskie sagi są pełne magii i bohaterskich czynów. Roger Lancelyn Green nadał nową formę, znanym od niepamiętnych czasów, mitom o wędrówkach Odyna, młocie Thora, śmierci Baldra czy ostatniej bitwie, łącząc je w jedną ekscytującą opowieść, która ożywia surowe piękno krain skandynawskich bogów i olbrzymów. Swoją relację oparł na zachowanych poematach i podaniach, starając się jak najwierniej oddać ducha oryginału – tę niezwykłą „atmosferę Północy”.

Mity skandynawskie - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Zawisza Czarny - Jakub Ćwiek

Jakub Ćwiek w swojej najnowszej powieści porusza bardzo ważne tematy różnie rozumianego w kraju patriotyzmu oraz tolerancji, ubierając je w lekką i prześmiewczą formę zabawy z konwencją superbohaterską.

Zawisza, czarnoskóry Polak rodem z Afryki, superbohater, obrońca uciśnionych, a przede wszystkim największy polski patriota opuszcza dobrze znany Śląsk i wyjeżdża do Warszawy. Tam dowie się, co znaczy polska gościnność i jak to naprawdę jest z tą osławioną tolerancją. Na domiar złego znajdzie się w samym środku zakrojonego na szeroką skalę spisku. Na szczęście dla niego, a nieszczęśliwie dla wszystkich złych i knujących, Zawisza jest superbohaterem na schwał. Nabyte umiejętności walki oraz wpojona miłość do nowej ojczyzny nie pozwolą mu pozostać obojętnym na wymykającą się spod kontroli sytuację w stolicy.

Na temat powieści Ćwieka wypowiedział się Tomek Bagiński: Czarny Zawisza, autentyczny, choć nietypowy polski patriota, ma niezwykłą moc jednoczenia Polaków. Prawi i lewi, akolici latte ze starbunia i wyznawcy comiesięcznych pochodów – Zawisza wkurzy wszystkich po równo i pokaże nam, jacy jesteśmy. Towarzyszyć mu będą warszawska Syrenka, tym razem w opcji bezłuskowej, międzynarodowe spiski i soczyste mordobicia. Od dzisiaj flaga Polski jest czarno-czerwona.

Zawisza Czarny - okładka
Źródło: SQN

Powstanie. Film narodowy

Wielki naród zasługuje na wielkie kino o rzeczach ważnych – i takie właśnie otrzyma.

Państwowe dotacje i crowdfundingowe zbiórki pompują strumienie złotówek. W luksusowych limuzynach i w błocie po kolana roją się na planie statyści, kaskaderzy, producenci oraz najlepsi dostępni fachowcy (również ci sprowadzeni z zagranicy), a wszystkie sznurki spoczywają w rękach jednego człowieka.

Jacek Świdziński w swoim najnowszym komiksie odsłania kulisy pracy nad superprodukcją o historycznych wydarzeniach, ciągle mających wpływ na kształt współczesnej Polski. Pokazuje, do jakich wyrzeczeń i poświęceń jest zdolna ekipa filmowa, by powstało dzieło, które przemówi do serc widzów na całym świecie i "zrobi z nas bohaterów, którymi jesteśmy".

Powstanie. Film narodowy - okładka
Źródło: Kultura Gniewu

Altered Carbon

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy. To, czego nie mogła zagwarantować religia, zapewniła technika. Teraz, gdy świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. O ile tylko stać cię na nowe ciało…

Były Emisariusz NZ, Takeshi Kovacs, zna smak umierania – to ryzyko zawodowe, lecz jego ostatnia śmierć była szczególnie brutalna. Przetransferowany strunowo na odległość wielu lat świetlnych, upowłokowiony w nowym ciele w San Francisco na Starej Ziemi i rzucony w środek bezwzględnego spisku – nawet jak na standardy społeczeństwa, które zapomniało o wartości ludzkiego życia – szybko uświadamia sobie, że pocisk, który wybił dziurę w jego piersi na Świecie Harlana, to dopiero początek problemów.

Już na początku przyszłego roku będziemy mogli oglądać serial Netflixa na postawie Modyfikowanego węgla.

Modyfikowany węgiel - okładka
Źródło: Mag

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. retailmenot.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV