Repertuar kin Nowość Program TV

Książki na majówkę

Kilka dni wolnego. Można je oczywiście spędzić przed telewizorem, ale może ktoś z Was ma jednak inne plany - gdzieś wyjeżdża i nudzi się w podróży albo odcięli mu prąd. Wtedy proponujemy książki.

Skoro czas wolny, luźny i (miejmy nadzieję) słoneczny, to proponujemy kilka książek sympatycznych i lżejszych gatunkowo (co nie znaczy, że cienkich czy fabularnie prościutkich). No i wybraliśmy też takie, które łatwo można zdobyć aktualnie w księgarniach, a nawet kioskach.

Czytaj także: Filmy na majówkę

Hubal – Jacek Komuda

To nowość z ostatnich dni. Dobra, mocna powieść oparta na życiorysie pierwszego polskiego partyzanta – majora Hubala, który walczył z Niemcami od września 1939 do kwietnia 1940 roku. Jeśli kiedyś widzieliście stary film o nim lub coś czytaliście, z grubsza wiecie, o co chodzi. Komuda stworzył fabułę wiarygodną i bynajmniej nie gloryfikującą nikogo.

hubal - okładka
Źródło: Fabryka Słów

Poziom śmierci – Lee Child

Ten tytuł to pierwsza powieść z Jackiem Reacherem, takim współczesnym amerykańskim jeźdźcem znikąd. Gościem, który pojawia się i zaprowadza sprawiedliwość tam, gdzie jej brakuje. Cały cykl to świetne sensacyjne książki, które można czytać niezależnie, bo każda to osobna opowieść. I właśnie trwa ich wydawanie w książkowej kolekcji do kiosków. Więc na co byście nie natrafili z nazwiskiem Lee Child na okładce, bierzcie i czytajcie – to właśnie idealna majówkowa lektura.

źródło: Albatros
źródło: Albatros

Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców – Zbigniew Nienacki

I tu analogicznie jak powyżej z Lee Childem, acz tym razem patriotycznie i nostalgicznie. Niedawno trafił do kiosków cykl wznowień oryginalnych powieści z Panem Samochodzikiem. Na pewno jeszcze gdzieś na nie natraficie. Całe pokolenia polskich nastolatków wychowały się na przygodach tego archeologa i to na długie lata przed Indianą Jonesem. Warto sobie to poczytać czy też przypomnieć, jeśli jesteście wiekowymi fanami kultury popularnej. Tu też każda książka to osobna przygoda, więc co nie znajdziecie, to będzie dobrze.

Żródło: Edipresse
Żródło: Edipresse

Gra o tron – George R.R. Martin

A może majówka to dobry moment, by wreszcie sięgnąć po literacki oryginał popularnego serialu HBO? Od kilku dni możemy oglądać już szósty sezon, więc okazja jak rzadko. Ci, którzy nigdy nie czytali, absolutnie powinni. Ci, którzy mają tę literacką sagę już za sobą, z pewnością już niewiele pamiętają z początków. Niezobowiązująca majówka to świetna okazja, by sobie przypomnieć, jak rodzina Starków znalazła wilkory i co z tego wynikło.

Czytaj także: Seriale na majówkę

Żródło: Zysk i S-ka
Żródło: Zysk i S-ka

Gotham Central

Pod kategorię książki w tym wypadku zaliczmy również komiksy. Zacznijmy może od tego. To nowa (w Polsce) seria, która niby należy do świata Batmana, ale tak naprawdę opowiada o żmudnej pracy policjantów. Czy nie zastanawialiście się nigdy, jak to jest być policjantem w mieście z superbohaterami i superprzestępcami? Ileż tam musi być papierkowej roboty, sprzątania po wielkich rozróbach gości w pelerynach, bezsilności w niektórych sytuacjach? Ten komiks rewelacyjnie o tym opowiada.

Gotham Central. Na służbie - okładka
Źródło: Egmont

Źródło: zdjęcie główne: HBO
Strony: 12

 

 

Powiązane Artykuły

naEKRANIE
1-

Najlepsze filmy 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2016 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Magda Muszyńska
1-

Majówka w telewizji: 30.04 – 03.05.2016

Gladiator, Niesamowity Spider-Man, Dystrykt 9 czy Terminator 2: Dzień sądu to najciekawsze filmowe propozycje podczas…

Adam Siennica
1-

Filmy na majówkę

Zaczynamy długi weekend, więc wielu z Was będzie mieć sporo czasu, by nadrobić filmowe zaległości…

Piotr Piskozub
1-

Seriale na majówkę

Pół żartem, pół serio podeszliśmy do majówki i przygotowaliśmy dla Was zestawienie tych seriali, które…

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]