Najciekawsze premiery gier w 2017 roku (lista aktualizowana)

Mijający rok obfitował w wiele ciekawych produkcji, ale wygląda na to, że i w przyszłym roku czekają nas interesujące premiery. Zobaczcie, na jakie gry warto czekać.

Mijający rok obfitował w wiele ciekawych produkcji, ale wygląda na to, że i w przyszłym roku czekają nas interesujące premiery. Zobaczcie, na jakie gry warto czekać.

Przygotowałem artykuł z tytułami, o których na razie wiemy. W ciągu 2017 roku będę ten tekst aktualizować o nowe tytuły oraz daty premier, gdy te ulegną zmianie. Oto więc najciekawsze premiery gier 2017 roku.

Czytaj także: Najciekawsze seriale 2017 roku

Resident Evil 7

Resident Evil to seria kultowa. Deweloperzy postanowili jednak dość istotnie zmienić założenia rozgrywki i nowa odsłona cyklu będzie odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzedniczki. Największa zmiana widoczna jest już na samym początku - Resident Evil 7 oferuje widok z pierwszej osoby, co w połączeniu z ciężkim klimatem i ciągłym uczuciem niepokoju nasuwa skojarzenia z produkcjami, takimi jak P.T i Outlast. Wersja demonstracyjna gry spotkała się z dużym zainteresowaniem - gracze chwalą przede wszystkim mroczną atmosferę, ciekawe zagadki i intrygującą, a przy tym skomplikowaną historię.

Premiera: 24 stycznia 2017

NiOh

Jeszcze na długo przed premierą NiOh ochrzczono mianem połączenia Dark Souls z Wiedźminem. Główny bohater wygląda niczym azjatycka wersja Geralta, zaś sama rozgrywka nasuwa skojarzenia z produkcjami od studia From Software, stanowiąc połączenie wysokiego poziomu trudności z rozbudowanymi lokacjami, które pełne są skrótów, poukrywanych sekretów i przeciwników, którzy czają się w mroku.

Premiera: 9 lutego 2017

For Honor

To nowa marka firmy Ubisoft, która zadebiutuje w przyszłym roku. For Honor zaoferuje graczom możliwość wcielenia się w samurajów, średniowiecznych rycerzy oraz wikingów i wzięcia udziału w sieciowych starciach. Walka w grze łączy w sobie dynamikę typowych produkcji nastawionych na akcję z nieco bardziej taktycznym podejściem, wymagającym blokowania i parowania ataków, wykonywania uników i wykorzystywania specjalnych umiejętności naszych wojowników. Nie zabraknie również trybu dla jednego gracza.

Premiera: 14 lutego 2017

Halo Wars 2

W lutym zadebiutuje też druga część Halo Wars,  strategicznego spin-offu jednej z najpopularniejszych serii, które od lat kojarzone są z konsolami Microsoftu. Tym razem, za stworzenie gry odpowiadają deweloperzy z 343 Studios oraz Creative Assembly. Twórcy zapowiadają dynamiczne walki na dużą skalę. Do graczy trafi zarówno kampania solo, jak i tryb wieloosobowy.

Premiera: 21 lutego 2017

Horizon: Zero Dawn

Produkcja, w której wcielimy się w rudowłosą Alloy, to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier przyszłego roku. Twórcy ze studia Guerilla Games przygotowali otwarty, postapokaliptyczny świat, po którym chodzą stalowe, mechaniczne zwierzęta. Rozgrywka polegać będzie na eksploracji, elementach zręcznościowych i walce, do której wykorzystamy łuk głównej bohaterki.

Premiera: 28 lutego 2017

Torment: Tides of Numenera

Miłośnicy gier RPG w starym stylu powinni wyczekiwać końcówki lutego. Wtedy na rynek trafi Torment: Tides of Numenera, stworzone przez weteranów gatunku ze studia inXile Entertainment. Dodatkowo w polskiej wersji językowej, w roli narratora, usłyszymy Piotra Fronczewskiego.

Premiera: 28 lutego 2017

Ghost Recon: Wildlands

Wildlands przeniesie nas do wirtualnej Boliwii. Wcielimy się tu w rolę agentów, których zadaniem jest walka z kartelem narkotykowym. Deweloperzy obiecują otwarty świat, wiele możliwości wykonywania zadań i taktyczną rozgrywkę w kooperacji w maksymalnie czteroosobowych grupach.

Premiera: 7 marca 2017

NieR: Automata

Studio Platinum Games powraca w nowej produkcji, będącej spin-offem całkiem udanej gry Nier. Po raz kolejny dostajemy połączenie dynamicznej gry akcji z elementami RPG. Nie zabraknie również pojedynków z imponującymi bossami i po raz kolejny - świetnej oprawy dźwiękowej.

Premiera: 10 marca 2017

Mass Effect: Andromeda

Andromeda nie będzie kontynuacją serii, zamiast tego twórcy przygotowali zupełnie nową historię, osadzoną w tym samym uniwersum. Tym razem wcielimy się w rodzeństwo Ryderów - Sarę i Scotta.

Premiera: marzec 2017

Syberia 3

W marcu ma zadebiutować również kolejna odsłona serii Syberia, stworzonej przez Benoita Sokala. Po raz kolejny wcielimy się w rolę Kate Walker, nowością będzie jednak trójwymiarowa oprawa graficzna.

Premiera: marzec 2017

Persona 5

Nowa odsłona serii Persona ponownie połączy ze sobą elementy "symulatora życia" z dungeon-crawlerem i turową walką charakterystyczną dla japońskich gier RPG.

Premiera: 4 kwietnia 2017

Sniper Ghost Warrior 3

Trzecia część popularnej snajperskiej serii, tworzonej przez polskie studio CI Games, ma oddać w ręce graczy znacznie bardziej otwarte lokacje, a co za tym idzie - dużo większą swobodę działania.

Premiera: 4 kwietnia 2017

South Park: The Fractured but Whole

Kolejna gra na podstawie kultowej animacji dla dorosłych. Tym razem będzie ona parodią kina o superbohaterach, tak popularnego w ostatnich latach. Nie zabraknie również zmian w zakresie rozgrywki, jak chociażby bardziej taktycznej walki.

Premiera: 1 kwartał 2017

Źródło: fot. EA

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV